Якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов'язання, у платника формується від'ємне значення ПДВ звітного (податкового) періоду, яке відповідно до пп. «в» пп. 200.4 ПКУ може бути, зокрема, зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. Крім того, такі суми, на підставі пп. «а» та «б» пп. 200.4 ПКУ можуть враховуватись у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні періоди або ж підлягати бюджетному відшкодуванню за заявою платника.
Відповідно до пп. 102.5 ПКУ заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПКУ, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
У Додатку 2 до Декларації з ПДВ відображається сума від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (яка розрахована згідно з пп. 200.1 ПКУ).
Тобто, сума, що відображається у рядку 21 Декларації з ПДВ та Додатку 2 до неї не є сумою податкового кредиту, переплатою з ПДВ або ж податком, що заявлений до бюджетного відшкодування, а отже, на неї не розповсюджується термін давності у 1095 днів.
Таким чином, залишок від’ємного значення податку, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду не підлягає списанню через 1095 днів з дати його виникнення, а відображається в податковій декларації з ПДВ, до повного його погашення.
Аналогічну позицію наводили і податківців у своєму роз’ясненні, ІПК від 08.11.2018 р. №4755/ІПК/04-36-12-01-16 а також у підкатегорії 101.24, «ЗІР»: «Незалежно від того, чи минуло 1095 днів з дати виникнення податкового кредиту, оплачений залишок від’ємного значення податку, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається в податковій декларації з ПДВ, до повного його погашення»
Рекомендації та роз’яснення від податківців щодо заповнення Додатку 2 до Декларації з ПДВ ми наводили тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити