• Посилання скопійовано

Чи списується сума від’ємного значення з ПДВ через 1095 днів?

Підприємство здійснює експорт продукції і має від’ємне значення з ПДВ, яке зараховується до складу ПК наступного звітного періоду, яке відображає у Додатку 2 до Декларації з розбивкою по роках. Чи потрібно списувати такі суми після спливу 1095 днів?

Якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов'язання, у платника формується від'ємне значення ПДВ звітного (податкового) періоду, яке відповідно до пп. «в» пп. 200.4 ПКУ може бути, зокрема, зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. Крім того, такі суми, на підставі пп. «а» та «б» пп. 200.4 ПКУ можуть враховуватись у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні періоди або ж підлягати бюджетному відшкодуванню за заявою платника.

Відповідно до пп. 102.5 ПКУ заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПКУ, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

У Додатку 2 до Декларації з ПДВ відображається сума від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (яка розрахована згідно з пп. 200.1 ПКУ).

Тобто, сума, що відображається у рядку 21 Декларації з ПДВ та Додатку 2 до неї не є сумою податкового кредиту, переплатою з ПДВ або ж податком, що заявлений до бюджетного відшкодування, а отже, на неї не розповсюджується термін давності у 1095 днів.

Таким чином, залишок від’ємного значення податку, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду не підлягає списанню через 1095 днів з дати його виникнення, а відображається в податковій декларації з ПДВ, до повного його погашення.

Аналогічну позицію наводили і податківців у своєму роз’ясненні, ІПК від 08.11.2018 р. №4755/ІПК/04-36-12-01-16 а також у підкатегорії 101.24, «ЗІР»«Незалежно від того, чи минуло 1095 днів з дати виникнення податкового кредиту, оплачений залишок від’ємного значення податку, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається в податковій декларації з ПДВ, до повного його погашення»

Рекомендації та роз’яснення від податківців щодо заповнення Додатку 2 до Декларації з ПДВ ми наводили тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Безоплатний експорт товару: ПДВ-наслідки
    ТОВ імпортувало товар у 2024 році на платній основі. У червні 2025 р. було проведено експорт даних товарів нерезиденту-пов’язаній особі на безоплатній основі. Що з ПДВ і складання ПН в цій ситуації?
    14.07.202524
  • Нюанси оподаткування списання кредиторської заборгованості при санації
    Підприємство в процедурі санації списує кредиторську заборгованість за товари. Чи є така операція об'єктом оподаткування ПДВ та податком на прибуток?
    14.07.202516
  • Повернення ПДВ при анулюванні реєстрації
    Підприємство анулює реєстрацію платника ПДВ. В останній декларації за червень 2025 р. відображено від'ємне значення 900 грн (рядок 20.2.1), яке заявлено до відшкодування. Водночас на електронному рахунку в СЕА ПДВ є залишок коштів 7000 грн. Як коректно заповнити Додаток 3 до декларації, щоб повернути на поточний рахунок обидві суми: і від'ємне значення з декларації, і залишок коштів з електронного рахунку?
    11.07.2025196
  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    11.07.202524
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202538