Причина складання аркуша коригування до митної декларації
Складають аркуш коригування у випадках, визначених п. 37 Положення №450.
Їх можна розділити на дві категорії:
1 категорія: коли аркуш коригування оформляють у разі необхідності виправлення відомостей, пов’язаних з доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі у зв’язку із скасуванням рішення митного органу;
2 категорія: коли аркуш коригування оформляють за заявою декларанта про необхідність виправлення відомостей про товар або дані МД, за умови, що такі коригування не зменшать суми податків, які підлягають сплаті до бюджету та/або не призведуть до перерахування сум митних платежів.
У даному випадку комітент мав справу з однією з причин, перелічених у категорії 2:
- аркуш коригування складено через необхідність виправлення відомостей про дані МД, що не призведуть до перерахування сум митних платежів.
Порядок включення сум сплаченого ПДВ за митними деклараціями до складу податкового кредиту
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів, датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України – дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН.
Пунктом 201.12 ПКУ визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
Згідно з пп. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пп. 201.11 ПКУ.
Отже, суми ПДВ на підставі митних декларацій включаються до складу податкового кредиту виключно у тому періоді, в якому відбулось оформлення відповідної митної декларації.
В даному випадку МД містила в собі помилку, яка не впливає на сплачену суму митних платежів, а отже, не зумовлює змін в податковому кредиті платника. Відповідно, сума сплаченого ПДВ потрапить до податкового кредиту комітента в серпні 2020 року.
Висновки:
1. Виправлення помилки, яка не впливає на суму митних платежів у митній декларації, не зумовлює змін в податковому кредиті платника;
2. Сума сплаченого ПДВ включається до податкового кредиту в тому періоді, в якому митна декларація зареєстрована в Єдиному реєстрі.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити