• Посилання скопійовано

Умови для звільнення від ПДВ імпорту та постачання обладнання з Постанови №224

Підприємство імпортує та в подальшому реалізовує на території України УЗД медобладнання (9018 12 00 00). Таке обладнання наведено у Переліку №224, однак митним органом звільнення від ПДВ не застосовувалося. Вподальшому таке обладнання було реалізовано також за ставкою 7%. Які умови для застосування звільнення?

Згідно з п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

Перелік таких товарів затверджено Постановою КМУ від 20 березня 2020 р. № 224.

При цьому, податківці у своєму десятому інформаційному листі (який ми наводили тут) зазначали, що головний критерій для застосування пільги з оподаткування – включення товару до переліку №224 (коди згідно з УКТЗЕД наводяться у цьому переліку довідково, а основною підставою для звільнення є відповідність таких товарів назві товару, які зазначені в переліку. Аналогічну вимогу до відповідності назви товару назві зазначеній у Переліку №224 наводить і Держмитслужба у листі від 26.03.2020 р. №08-1/16-03-01/7/3189 та МОЗ у листі від 26.03.2020 р. №25-04/8381/2-20.

Разом з тим, ДПСУ роз’яснює, що Постанова №271 від 08 квітня 2020 р. запроваджує додаткові критерії щодо товарів, які мають бути дотримані для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ як при ввезенні, так і при виробництві та постачанні їх на митній території України.

Зокрема, для віднесення товарів, зазначених у розділі «Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19<…>» (в який і підпадає апарат УЗД з набором датчиків), до товарів, які звільняються від ПДВ повинно бути:

  • або подано декларацію про відповідність та нанесено на товар або на його упаковку, а також на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом, знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення, визначеними у відповідних Технічних регламентах, затверджених постановами Уряду;
  • або подано повідомлення Міністерства охорони здоров’я про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, або повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

Таким чином, хоча відповідність назви товару назві зазначеній у переліку і є головним критерієм для застосування звільнення від ПДВ, однак в той же час для застосування такого звільнення (точніше для віднесення товару до товарів зазначених у переліку) повинна бути виконана наведена вище умова (або подано декларацію з відповідним маркуванням товару або подано повідомлення МОЗ чи Держслужби з питань праці про введення в обіг або експлуатацію таких товарів).

Якщо підприємством не було дотримано вимогу щодо повній відповідності назви товару назві зазначеній у Переліку №224, а також не було виконано умови передбачені Постановою КМУ №271, то як ввезення на територію України так і подальший продаж такого обладнання здійснюється із застосуванням звичайної ставки ПДВ (в даному випадку це 7% оскільки має місце медичне обладнання). Тобто в даному випадку звільнення від оподаткування ПДВ за п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ не застосовується.

Крім цього, радимо автору запитання отримати від податківців письмову ІПК для підтвердження того, що звільнення від оподаткування ПДВ в даному випадку не застосовується. Якщо ж податківці у консультації нададуть інший висновок, то платник податку в такому випадку:

  • здійснює коригування податкових накладних на цей товар і виписує нові «звільнені» накладні. Роз’яснення як це здійснити ми наводили тут;
  • з отриманою ІПК звернутись до митного органу для оскарження рішення щодо застосування ставки 7% при імпорті (замість звільнення) і при отриманні аркушу коригування до митної Декларації вже здійснити коригування суми ПДВ, що була включена до ПК на підставі митної декларації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202421
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 685
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432