• Посилання скопійовано

Як оприбуткувати авто для подальшої передачі за рішенням суду?

Підприємство у 2012 р. здійснювало продаж авто. Наразі діяльність припинено, однак є рішення суду щодо надання покупцю замість раніше придбаного зіпсованого авто нового авто аналогічної вартості. Імпортер надає дилеру авто за зниженою вартістю (50%). Як оприбуткувати таке авто? Як визначається мінімальна база ПДВ при передачі авто покупцю?

Оприбуткування авто

Згідно з п. 6 П(С)БО 9, для цілей бухгалтерського обліку запаси включають, зокрема, товари у вигляді матеріальних цінностей, що придбані (отримані) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу.

Своєю чергою, визначення, наведене у П(С)БО 7 передбачає, що основні засоби - це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного  року (або  операційного циклу, якщо він довший за рік).

У даному випадку не передбачається використання підприємством автомобіля, оскільки основна мета його оприбуткування є передача фізособі за рішенням суду. Тому вважаємо, що отриманий від імпортера автомобіль варто оприбутковувати саме як запаси на субрахунок 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу». Фактично введення в експлуатацію автомобіля підприємством не відбувається.

Автомобіль оприбутковується підприємством за його договірною вартістю. Оскільки сплата до ПФ передбачена в зв’язку з оформленням такого авто, то така сума потрапить на його вартість (Дт 286 Кт 651).

 

База оподаткування ПДВ

Відповідно до пп. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів 

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг. У даному випадку автомобіль обліковується саме як запаси (товари), а не необоротним активом (оскільки, як було зазначено вище, не передбачається тривалого використання підприємством).

Тому при визначенні мінімальної бази оподаткування ПДВ необхідно відштовхуватись саме від ціни придбання його (договірної вартості встановленої виробником з врахуванням «знижки»). Тобто сплачена сума до ПФ за першу реєстрацію авто не включається до розрахунку мінімальної бази оподаткування ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024925
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249025
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202433