Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як відображати донараховану митним органом суму ПДВ, яка оспорюється в суді?

23.08.2019 р. митний орган направив рішення про коригування митної вартості і відповідно донараховану суму ПДВ. Дане рішення оспорюється декларантом в суді. 03.12.2019 р. донарахована сума відобразилася в електронній системі ПДВ (03.12.2019 р.). Чи має право підприємство на ПК на завищену вартість?

Різниця між сумами платежів, нарахованими за митною вартістю, визначеною декларантом, і митною вартістю, визначеною митним органом (у разі внесення грошової застави на відповідний рахунок митного органу) у МД відображається з кодом 55. Тобто, за кодом 55 відображається не безпосередньо сума податку, а лише сума гарантійних платежів.

У випадку ж, якщо після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості таких товарів (за рішенням суду, яке набрало законної сили, або контролюючим органом прийнято рішення про коригування заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту з ПДВ здійснюється на дату оформлення аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення №450.

Таким чином, на підставі складання митної декларації підприємство до ПК відносить лише суму ПДВ, що нарахована на вартість товару, що була заявлена декларантом. Після здійснення доплати митних платежів і отримання аркуша коригування підприємство має право збільшити суму ПК з ПДВ на відповідну донараховану суму ПДВ.

Тобто, навіть, якщо підприємство оспорює в судовому порядку нараховану митним органом суму ПДВ, таке підприємство має право на ПК на суму ПДВ у такій митній декларації, а також право на коригування (збільшення) такої суми ПК на підставі аркушу коригування до митної декларації.

Якщо в подальшому в судовому порядку буде визначено, що збільшення митної вартості і донарахування митних платежів було неправомірним, митним органом буде оформлено ще один аркуш коригування, на підставі якого платник податку знову відкоригує суму ПК з ПДВ, але тепер вже в сторону зменшення.

Результати таких коригувань знайдуть своє відображення у рядку 11.1 (або 11.2) декларації:

  • зменшення відображається із знаком «–»;
  • збільшення - із знаком «+».

Відповідно первинним документом для віднесення суми ПДВ до ПК або її коригування є митна декларація, а також аркуш коригування до митної декларації згідно з додатком 4 Положення №450.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Митниця , ПДВ , ЗЕД , Декларація , Мито

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі