Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи має бюджетна організація право на податковий кредит?

Бюджетна організація здійснює капітальний та поточний ремонт своїх житлових та нежитлових приміщень за рахунок бюджетних коштів. Чи має право така організація на податковий кредит?

Відповідно до пп. «а» і «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів (послуг), місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Своєю чергою, податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів (послуг), є для покупця таких товарів (послуг) підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пп. 201.10 ПКУ). 

Зокрема, згідно до пп. «а» пп. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені (нараховані) у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари (послуги або основні фонди) почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

При цьому, податківці у ІПК від 11.09.2019 р. №124/6/99-00-07-03-02-15/ІПК зазначають, що ПКУ не передбачено будь-яких виключень щодо формування податкового кредиту та визначення податкових зобов’язань відповідно до пп. 198.5 ПКУ для платників ПДВ, які фінансуються з державного бюджету.

Таким чином, організація, що здійснює придбання товарів (робіт послуг) для проведення капітального та поточного ремонту, має право на податковий кредит з ПДВ за умови наявності від постачальника зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної не зважаючи на те, що фінансування таких робіт здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Водночас повідомимо, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Відповідно, у разі постачання товарів (послуг, робіт) з оплатою за рахунок бюджетних коштів, дата виникнення права на податковий кредит у платника ПДВ, який отримує такі роботи (матеріали), не може бути визначена раніше дати їх оплати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Ремонт , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі