Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Продаж зіпсованого товару: як нарахувати ПДВ, якщо ціна продажу менша за ціну його придбання?

На складі сталася пожежа і товар (металопродукція) перетворився на металобрухт. Цей металобрухт не підпадає під звільнення від ПДВ. Чи нараховувати ПДВ при оприбуткуванні такого металобрухту, якщо його надалі планується продавати з ПДВ?

Відповідно до пп. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені пп. 201.10  ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197, підрозділу 2 розділу XX ПКУ, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПКУ та операцій, передбачених пп. 197.11 ПКУ);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пп. 189.9 ПКУ).

Операція зі списання товару та оприбуткування металобрухту не підпадає під випадки, визначені у пп. 198.5 ПКУ, оскільки металобрухт планується використати в оподатковуваних операціях. За умовами запитання, отриманий металобрухт не підпадає під умови пільги з ПДВ відповідно до п. 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Але якщо реалізація металобрухту буде здійснюватися за ціною, яка нижча за ціну придбання товару, то, на нашу думку, потрібно донарахувати ПДВ відповідно до абз. 2 пп. 188.1 ПКУ - база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг. Тобто при реалізації металобрухту потрібно буде донарахувати ПДВ на різницю між ціною придбання металопродукції та ціною продажу металобрухту. Це обережна позиція, яка убезпечить від запитань податкцівців щодо операції з продажу металобрухту за ціною, що менша за ціну придбання металопродукції. Про те, як скласти податкову накладну в цьому випадку, ми писали тут>>

Якщо ж металобрухт буде продаватися за ціною, що не нижче ціни придбання металопродукції, донараховувати ПДВ не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі