Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Операція не є об’єктом оподаткування ПДВ: чи потрібно реєструватися платником ПДВ?

ТОВ (резидент) надає нерезиденту послуги з виготовлення фільму та подальшої передачі виключних прав на нього замовнику. Чи потрібно резиденту реєструватися платником ПДВ, якщо такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ за п. 186.3 ПКУ?

Згідно з п. 181.1 ПКУ обов’язковій реєстрації платником ПДВ підлягають суб’єкти господарювання (крім платників ЄП 1-3 групи) у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування ПДВ).

При цьому, як роз’яснюють податківці, до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. Тобто операції, які є об’єктом оподаткування ПДВ.

Своєю чергою, об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів (послуг), місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (пп. «а» та «б» п. 185.1 ПКУ).

Зважаючи на те, місцем надання послуг, зазначених у п. 186.3 ПКУ, (зокрема, надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності) є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання (в даному випадку - за межами України), тож такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. Такі операції не є звільненими від оподаткування ПДВ – вони взагалі не є такими, що підлягають оподаткуванню ПДВ.

Таким чином, такі операції не враховуються при розрахунку граничної суми для обов’язкової реєстрації платником ПДВ за п. 181.1 ПКУ.

Отже, для того, щоб знайти відповідь на питання, чи зобов’язане ТОВ зареєструватися платником ПДВ, треба проаналізувати обсяг операцій, здійснений за останніх 12 календарних місяців. Таку процедуру (аналіз) треба робити щомісячно, щоб не пропустити момент перевищення граничної суми, яка потребує обов’язкової реєстрації платником ПДВ. Факт створення та передачі зазначеного у запитанні фільму (авторських прав на нього) до такої обов’язкової реєстрації не призведе (незалежно від суми винагороди, яка буде сплачена ТОВ за ці операції). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі