Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як нараховувати ПЗ з ПДВ, виходячи з визначеної частки використання на підставі п. 199.2 ПКУ?

Підприємство, яке продає товари, що оподатковуються ПДВ, на вторинному ринку продало акції чужого емітента, які не є об’єктом оподаткування ПДВ на підставі пп. 196.1.1 ПКУ. Чи треба розподіляти ПК щодо загальногосподарських витрат (оренда, канцтовари тощо)? Як відповідно п. 199.1 ПКУ нараховувати ПЗ з ПДВ, виходячи з визначеної частки використання на підставі п. 199.2 ПКУ?

Відповідно до п. 199.3 ПКУ платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а почали здійснюватися лише у звітному періоді, у поточному календарному році розраховують частку використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, у якому задекларовані такі операції.

Розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях подається до контролюючого органу одночасно з податковою декларацією звітного податкового періоду, у якому задекларовані такі оподатковувані та неоподатковувані операції (абз. 2 п. 199.1 ПКУ).

Такий розрахунок наводиться у рядку 2 таблиці 1 додатку 7 (Д7) до Декларації з ПДВ звітного періоду, у якому вперше декларуються неоподатковувані операції. Показники цього рядка застосовуються протягом поточного календарного року для визначення податкового зобов'язання при заповненні рядків 4.1 та 4.2 Декларації є ПДВ

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за цей же період. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року (п. 199.2 ПКУ).

Тому на придбані та/або виготовлені протягом звітного періоду товари/послуги, необоротні активи, що частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні (оренда, канцтовари тощо), платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (абз. 1 п. 199.1 ПКУ).

У п. 11 Порядку №1307 зазначено, що у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до пп. 198.5 та 199.1 ПКУ платник ПДВ складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися:

1) в операціях, що не є об'єктом оподаткування;

2) в операціях, звільнених від оподаткування;

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У разі складання зведеної податкової накладної її графи заповнюються так:

  • у графі «Зведена податкова накладна» робиться помітка «X»;
  • у графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.);
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «600000000000»;
  • у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини відповідно до п. 8 Порядку №1307 (зокрема, 08 – Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування ПДВ).

Особливості проведення перерахунку частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях за результатами 2016 року роз'яснено у листі ДФС від 12.01.2017 р. №599/7/99-99-15-03-02-17.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Витрати , ПДВ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі