Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Ремонт автомобіля підприємства оплатила страхова компанія. Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ?

Підприємство має у власності застрахований автомобіль. Після настання страхового випадку відшкодування сплатила страхова компанія на рахунок СТО. СТО на підприємство надала акт та ПН на суму наданих послуг з ремонту. Чи має право підприємство на податковий кредит? Чи потрібно нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ?

Податковий кредит

Підпунктом «а» п. 198.1 ПКУ встановлено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Відповідно, на підставі належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, фактичний отримувач послуг з ремонту включає суму ПДВ за такими послугами до податкового кредиту.

Погоджуються з цим й податківці, зокрема, тут>>

 

Податкові зобов’язання

А ось тут вже виникає спірна ситуації.

Думка податківців, яку вони озвучували у вищезазначеній консультації, така: «платник податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ, оскільки платіж за ремонт автомобіля був сплачений не ним, а страховою компанією, тобто послуга із ремонту автомобіля отримана його власником на безоплатній основі».

Однак такий висновок податківців є неправильним, адже:

  1. п. 198.5 ПКУ не містить вимоги нарахування зобов’язань в такій ситуації, а визнає конкретний перелік обставин, за яких нараховуються ПЗ;
  2. страхова компанія дійсно сплачує за послуги з ремонту застрахованого автомобіля, але не власними коштами. Фактично відбувається виплата страхового відшкодування, яке належить вже застрахованій особі. Тому для неї такий ремонт не є безоплатним. І підстав позбавляти її права на податковий кредит немає.

Тож, на нашу думку, нараховувати ПЗ не потрібно, однак податківці мають до такої ситуації протилежний підхід і, скоріш за все, при перевірці доведеться оспорювати рішення податківців.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Автотранспорт , ПДВ , Страхування , Ремонт , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі