• Посилання скопійовано

Списання зіпсованого імпортованого товару — чи потрібно нараховувати ПЗ?

Чи потрібно нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ при списанні зіпсованого імпортованого товару

Списання товару (в тому числі імпортованого) розглядається податківцями як використання такого товару у негосподарській діяльності платника податку. Такий висновок податківці роблять на підставі аналізу визначення поняття «господарська діяльність», бо така операція не спрямована на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПКУ).

Однак, скажімо, на прикладі списання лікарських засобів Вищий адміністративний суд України в ухвалі №К/800/21985/17 від 16.08.2017 р. зазначає, що списання таких непридатних товарів є безумовною (абсолютною) ланкою господарської діяльності Товариства, яка в будь-якому разі присутня при закупівлі, зберіганні та реалізації лікарських засобів. Таким чином суд приходить до рішення на користь суб'єкта господарювання щодо відсутності нарахування ПЗ за п. 198.5 ПКУ при списанні лікарських засобів.

Та ті підприємства, які все-таки вирішать не здійснювати нарахування ПЗ при списанні зіпсованих товарів, повинні бути готовими відстоювати таку позицію у судовому порядку, адже податківці будуть явно проти такого підходу.

Ті ж платники, що все-таки підуть за роз'ясненням податківців, при визначенні бази оподаткування при списанні імпортованих товарів повинні виходити саме з договірної вартості таких товарів (яка визначається інвойсом або договором), а не з митної вартості товару, яка була визначена митними органами з метою визначення суми ПДВ, що підлягає сплаті при імпорті такого товару.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    Сьогодні 16:171
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1313
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 498
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431