Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи може ФОП - «загальник» віднести до витрат суму ПДВ, сплачену при придбані вантажного автомобіля?

Чи може ФОП (загальна система оподаткування, вид діяльності оптова та роздрібна торгівля) віднести до складу витрат суму ПДВ, сплачену при придбані вантажного автомобіля?

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів затверджено постановою Кабміну від 07.09.1998 р. №1388.

Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень.

Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг (п. 6 Порядку №1388).

Інструкцію про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них затверджено наказом МВС від 11.08.2010 р. № 379.

У п. 1.4 Інструкції № 379 зазначено, що реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, що належать фізичним особам, здійснюються за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб.

Місце проживання фізичної особи визначається згідно з відміткою про реєстрацію місця її проживання в паспорті або документі, що його замінює.

Транспортний засіб, що належать фізособам - підприємцям, реєструються як транспортний засіб фізосіб.

Виходячи з викладеного зазначимо, що чинним законодавством не передбачено реєстрації транспортного засобу на фізосіб – підприємців. 

***

Читайте також: Придбаваємо легковий автомобіль: наслідки в оподаткуванні та порядок реєстрації у МВС 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Автотранспорт , ПДВ , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі