• Посилання скопійовано

Відшкодування витрат на ремонт службового мобільного телефону за кордоном

Чи може підприємство відшкодувати співробітнику витрати на ремонт службового телефону? Чи потрібно розглядати ці витрати як додаткове благо для співробітника та оподатковувати ці витрати ПДФО та військовим збором? Витрати щодо ремонту телефона відносити на збільшення балансової вартості ОЗ чи до витрат поточного періоду?

Запитання: 

Компанія придбала службовий мобільний телефон та надала його у використання співробітнику. За час користування телефоном пошкодився модуль дисплея і співробітник, перебуваючи у відрядженні за кордоном, за власний кошт відремонтував телефон. Вартість ремонту - 100 євро (підтверджено чеком). Чи може підприємство відшкодувати співробітнику дані витрати? Якщо так, то чи потрібно розглядати ці витрати як додаткове благо для співробітника та оподатковувати ці витрати ПДФО та військовим збором? Витрати щодо ремонту телефона відносити на збільшення балансової вартості ОЗ чи до витрат поточного періоду?

 

Відповідь:

Придбавати матеріальні цінності чи послуги за кордоном, з подальшим оприбуткуванням їх підприємством, працівник не може. Це випливає зі ст. 7 Декрету №15-93, згідно з якою розрахунки між резидентами та нерезидентами у межах торгівельного обороту здійснюються виключно через уповноважені банки.

У випадку здійснення розрахунків з нерезидентом у межах торгівельного обороту не через уповноважені банки (як в ситуації з придбанням працівником ТМЦ закордоном) до такого суб’єкта господарювання застосовується штраф у розмірі суми таких розрахунків за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій.

Отже, компенсувати витрати працівнику на придбання послуг за кордоном – точно не можна. Що ж можна зробити в даній ситуації? Підприємство може придбати у працівника товар як у фізособи. Звичайно ремонт, як послугу придбати не вийде, однак підприємство може оформити придбання у працівника екрану для телефона і списати його вартість на витрати підприємства.

Вартість такого скла не призведе до збільшення вартості такого необоротного активу, адже це ремонт з методом підтримки об’єкта в поточному стані, а не його модернізація, що призводить до збільшення економічних вигід від використання такого необоротного активу.

Оприбуткувати товар, переданий від фізособи згідно з договором купівлі-продажу, можна на підставі акта оприбуткування (акта закупівлі), який треба оформити згідно з вимогами до первинних документів. Варто також мати документи (або їх копії), які підтверджують право власності фізособи на товар, що реалізується, в яких зазначено ціну товару. Виплату коштів за придбаний товар підприємство може провести готівковим розрахунком через касу підприємства або безготівковим способом з поточного рахунка підприємства.

Неприємний момент полягає в тому, що таке придбання ТМЦ у працівника стане оподатковуваним доходом такого працівника і буде підлягати оподаткуванню ПДФО та військовим збором.

Яку ж ставку ПДФО при цьому застосовувати? Застосування ставки 5% передбачено п. 173.1 ПКУ як для операцій з продажу фізособою об’єкту рухомого майна, застосовується виключно за наявності оціночної вартості такого об’єкту. Отже, якщо така оцінка є, то податковий агент (підприємство) застосовує ставку 5%. Якщо ж такої оцінки немає, то до таких доходів застосовується ставка визначено п. 167.1 ПКУ18%.

При цьому ставка військового збору в обох випадках буде становити 1,5%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202415
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202423
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024128
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434