• Посилання скопійовано

Условия для применения ставки НДФЛ 17%

Физическое лицо в течение календарного года получает доход из нескольких источников. При этом совокупный ежемесячный доход может превышать 10-кратный размер минимальной зарплаты. Как осуществить перерасчет НДФЛ в этом случае и рассчитать сумму налога, которую требуется доплатить в бюджет?

В соответствии с п. 167.1 НКУ, в случае, если общая сумма доходов, полученных налогоплательщиком в отчетном налоговом месяце, которые включаются в базу налогообложения НДФЛ, превышает 10-кратный размер минимальной зарплаты, установленной законом на 1 января отчетного налогового года, ставка налога составляет 17% от суммы превышения с учетом налога, уплаченного по ставке 15%.

В соответствии с абзацем 3 указанного подпункта, физические лица, которые получали в течение календарного года облагаемые доходы от нескольких налоговых агентов, обязаны подать налоговую декларацию по результатам отчетного года в случае, если общая сумма таких доходов в любом из месяцев этого года превысила 10-кратный размер минимальной заработной платы.

В 2011 году эта величина составляет 9 410 грн.



Цель подачи такой декларации - уточнить сумму НДФЛ к уплате в бюджет. По результатам 2011 года физическим лицом подается декларация о доходах в срок до 1 мая 2012 года. 

Согласно новой редакции п. 167.1 с учетом изменений, внесенных Законом №3609, для выбора ставки НДФЛ - 15% или 17% - необходимо:

• определить среднемесячный годовой облагаемый доход. Для этого надо сложить суммы всех налогооблагаемых доходов, полученных за каждый месяц отчетного года, и разделить результат на количество месяцев, в течение которых эти доходы были получены;

• определить базу для применения соответствующей ставки НДФЛ. Для этого среднемесячный годовой доход нужно разделить на две части: к сумме 9 410 грн применяется ставка 15%, а к сумме превышения - ставка 17%;

• рассчитанную общую сумму НДФЛ за месяц нужно умножить на количество месяцев, в течение которых были получены доходы;

• определить сумму НДФЛ к доплате или к возврату. Для этого следует сравнить полученную в результате пересчета сумму НДФЛ с суммой налога, фактически уплаченного в бюджет в течение года.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Гарный Дмитрий

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4974
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436