• Посилання скопійовано

Документальне оформлення використання земельної ділянки фізособою

Які документи підтверджуюють, що земельна ділянка (площею 15 га) використовується власником (фізособою) одноосібно (наприклад, наявність сільськогосподарської техніки, наявність складських приміщень, сертифікати якості на насіннєвий матеріал, добрива, тощо, підтвердження витрат на ПММ, договори оренди на використання техніки) і він має право сплачувати податки як фізособа?

Документи, які варто мати фізособі – власнику земельної ділянки, яку він обробляє, залежить від статусу такої фізособи та обраної ним системи оподаткування.

Якщо фізособа не має статусу підприємця, за земельну ділянку такого розміру вона повинна сплачувати земельний податок (із урахуванням пільг, встановлених п. 281.1-281.2 ПКУ). 

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ПКУ). І, хоча в цьому випадку сума земельного податку розраховується податківцями, в разі, якщо фізособа-власник не погоджується із проведеним розрахунком податку, вона може оскаржити його суму (п. 54.5 ПКУ). Ось для цього будуть потрібні правовстановлюючі документи (витяг із земельного кадастру тощо).

Якщо фізособа є підприємцем на загальній системі оподаткування, то земельний податок вона теж сплачує. Однак, витрати, понесені для обробки такої землі та вирощування на ній сільськогосподарській продукції, мають бути документально підтверджені і враховуються для обрахунку ПДФО та військового збору, які він має сплачувати з чистого оподаткованого доходу (див. ст. 177 ПКУ).

Якщо фізособа є підприємцем на спрощеній системі оподаткування, документи, які свідчать про використання земельної ділянки у власній господарській діяльності, ще важливіші. Адже, згідно із пп. 4 п. 297.1 ПКУ, платники єдиного податку звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності. Втім, як саме має підтверджуватися це використання, в разі, якщо земельна ділянка обробляється підприємцем самостійно, чітко не встановлено. Тож, чим більше документальних доказів (крім, звісно, правовстановлюючих документів про право власності на земельну ділянку) такого використання земельної ділянки для отримання оподаткованого єдиним податком доходу, тим краще.

Крім того, підприємці - платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, зобов’язані вести в книзі облік не тільки підприємницьких доходів, а і витрат, у порядку, встановленому наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024275
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202472
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202491
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202450
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241461