• Посилання скопійовано

Проценты, которые распределяются на паевые взносы членов кредитного союза, являются налогооблагаемым доходом

Какое налогообложение дополнительных паевых взносов кредитного союза 20% или 5%? Военный сбор начисляется на них?

Насколько мы понимаем, речь идет о взносах, которые физлицо делает в пользу кредитного союза. При их уплате физлицом нет речи о доходе физлица, также как нет его и при возврате таких взносов физлицу. А вот проценты, которые распределяются на паевые взносы членов кредитного союза, являются налогооблагаемым доходом (см. п. 167.5.3 НКУ). И облагаться такие доходы с 01.01.2015 г. должны по ставке 20% (пп. 167.5.1 НКУ). И, в соответствии с изменениями объекта обложения военным сбором, такие проценты должны облагаться с 01.01.2015 г. военным сбором. 


 

Неприбыльными в 2015 г., как и раньше, считают организации, указанные в пп. 14.1.121 НКУ - основной целью деятельности которых является не получение прибыли, а производство благотворительной деятельности и меценатства и другой деятельности, предусмотренной законодательством. Статус неприбыльных такие организации получают после внесения их данных в Реестр неприбыльных организаций и учреждений контролирующими органами. Таким образом, если ГНИ после анализа поданных кредитным союзом данных делает соответствующую запись в Реестре, кредитный союз становится неприбыльной организацией. Кредитный союз, получивший такой статус до 01.01.2015 г., сохраняет его и в 2015 г. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024221
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202469
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241441