• Посилання скопійовано

Возврат физлицу ранее сделанных им взносов при уменьшении размера уставного капитала не облагается НДФЛ

Когда регистрировали юрфирму, физлицо внесло в уставный фонд свой уставный взнос в размере 13000 грн. Через 2 года учредители (учасники) приняли решение уменьшить уставный фонд. При выплате учредителю части, на которую уменьшается доля его в уставном фонде (в размере 6000 грн.) надо ли обложить 6000 грн. подоходным налогом с физлиц?

Нет. В соответствии с пп. 165.1.44 НКУ, суммы имущественного и неимущественного взноса физлица в уставной фонд юрлица, взамен которого такое физлицо получило корпоративные права этого юрлица, не облагаются НДФЛ. 

Возврат взноса при выходе физлица из состава учредителей приравнивается к продаже корпоративных прав – согласно пп. 170.2.2 НКУ. Но объекта обложения нет, поскольку финансовый результат от такой продажи нулевой – стоимость возвращенного имущества равна номинальной стоимости корпоративных прав.


 

Не облагается НДФЛ и возврат физлицу ранее сделанных им взносов при уменьшении размера уставного капитала. Поскольку в данном случае речь не идет о продаже корпоративных прав, а уменьшении их номинальной стоимости и об обязанности юрлица, установленной учредительными документами, вернуть излишне внесенные суммы взносов.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202453
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4934
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436