Міндоходів в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів від 02.06.14 №325, повідомило, що в разі настання страхового випадку з предметом застави (автомобілем), під заставу якого фізособою отримано в банку кредит, виплата страхового відшкодування здійснюється страховою компанією такому банку – вигодонабувачу, а банк спрямовує ці кошти на рахунок погашення кредиту фізособи, отриманого під такий автомобіль, сума такого відкодування не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи-позичальника.
При цьому, у разі якщо сума страхового відшкодування перевищує вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення договору страхування, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), податковий агент від суми такого перевищення утримує та сплачує (перераховує) до бюджету ПДФО за ставкою 15% (17%).
Водночас Міндоходів скасувало Узагальнюючу податкову консультацію, затверджену наказом Міндоходів від 22.11.13 №701, у якій був висловлений протилежний підхід, за котрим сума такого страхового відшкодування розглядалася для фізособи як дохід у вигляді додаткового блага згідно з підпунктом «е» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись