Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Компенсація вартості проїзду до місця роботи оподатковується ПДФО

Чи повинно підприємство оподатковувати податком на доходи фізичних осіб суми компенсації найманому працівникові вартості проїзду до місця роботи та/або з роботи до дому?

Відповідно до положень Податкового кодексу України а саме пункту 164.2 статті 164 до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

При цьому, положеннями Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд, а саме: 

у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість

у зв’язку з службовими відрядженнями.

Таким чином, компенсація вартості проїзду в інших випадках може здійснюватися за рішенням керівника підприємства та вважатися додатковим благом найманого працівника.

Відповідно до підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума доходу у вигляді додаткового блага.

Згідно із нормами статті 168 Податкового кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставками, визначеними у статті 167 Податкового кодексу.

Отже, враховуючи те, що проїзд найманого працівника до місця роботи та/або з роботи до дому не пов’язано із виконання ним трудової функції та не підпадає під дію КЗпП, то у разі прийняття керівником підприємства рішення щодо виплати компенсації за проїзд працівнику сума такої компенсації буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб на підставі підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
ДПІ у Шевченківському районі м. Києва
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Витрати , ПДФО , ПКУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі