Нормами Наказу №773 передбачено, що Додаток 4 до Розрахунку «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ призначений для відображення персоніфікованих відомостей про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору (тобто зарплати, винагороди тощо) та інших обов’язкових реквізитів (ПІБ, ІПН, паспортних даних, ознак доходів тощо), та/або коригування цих показників.
Отже, при кожному нарахуванні зарплати працівникам (графи 3а та 3 додатку 4ДФ) утриманий ПДФО (графи 4а та 4) та ВЗ (графи (5а та 5) має бути вказаний вірно без зменшення на якусь частину суми переплати, тому що не відбувається безпосередньо коригування податків та зборів по конкретному працівнику. Тобто по факту, в додатку 4ДФ відображається та сума утриманого ПДФО та ВЗ із заробітної плати працівників, що фактично утримана і підлягає сплаті.аро
Тож, стає зрозумілим, що використання переплати по ПДФО та ВЗ, яку бухгалтер бачить в електронному кабінету в розділі «Стан розрахунків з бюджетом» та в бухобліку підприємства, жодним чином не зменшує утримання з зарплати за відповідний місяць працівника. Відповідно, ПДФО не може бути відображений в меншій сумі в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Відтак переплата з ПДФО та ВЗ не відображається в додатку 4ДФ.
Нагадаємо, що в інтегрованій картці податкового агента відображаються тільки сплачені суми ПДФО та ВЗ. Нарахування цих сум в картці не здійснюється, оскільки податковий агент сам не сплачує ПДФО та ВЗ, а лише утримує їх з доходів інших осіб та перераховує до бюджету. Нарахування сум ПДФО та ВЗ слід перевіряти самостійно за даними поданої звітності (додатка 4ДФ).
Переплатою можна скористатися лише при формуванні платіжних інструкцій в банк на сплату ПДФО та ВЗ з зарплати за наступні місяці – під час чергової виплати зарплати можна сплатити менше ПДФО та ВЗ – на суму переплати. Банк не контролює повноту сплати ПДФО та ВЗ, а перевіряє тільки факт наявності платіжної інструкції на сплату будь-якої суми ПДФО та ВЗ.
Тому, якщо сума переплати більша за ту суму, що потрібно сплатити із зарплати до бюджету у черговому місяці, то, щоб виконати вимогу пп. 168.1.2 ПКУ про те, що банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до відповідного бюджету або розрахункового документа на зарахування коштів у сумі цього податку на єдиний рахунок, визначений ст. 35-1 ПКУ, на практиці потрібно подати банку платіжну інструкцію на сплату ПДФО/ВЗ на суму хоча б 1,00 грн, щоб банк мав змогу провести таку платіжну інструкцію з виплати зарплати на рахунок працівника або видав готівку на виплату зарплати. Крім того, до платіжної інструкції на 1,00 грн варто додати інформацію про ту платіжну інструкцію, якою було здійснено переплату з ПДФО/ВЗ з написанням відповідного повідомлення для банку (у спеціально відведеному полі).
Якщо сума переплати менша за суму чергового платежу з ПДФО та ВЗ, просто потрібно доплатити різницю.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити