• Посилання скопійовано

Наявність дитини до 16 років не дає права вдівцю на соцпільгу, якщо дохід більше від граничного розміру

Я являюсь вдівцем та маю дитину 16 років, які документи необхідно подати до бухгалтерії для застосування ПСП та у якому розмірі вона нарахується, якщо заробіна плата становить 3000,00 грн.?

Як відомо метою застосування податкової соціальної пільги до доходів фізосіб є додержання принципу соціальної справедливості. Але отримання фізособою права на ПСП потребує виконання певних умов. 

Застосування ПСП зменшує податкове навантаження на дохід фізичної особи. Сума, на яку проводиться зменшення, залежить від прожиткового мінімуму та категорії, до якої віднесено фізособу, та не змінюється протягом року. Але про все по-порядку.


ПСП не може застосовуватися до:

•доходів платника податку інших, ніж заробітна плата; 

•заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; 

•доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності. 

З норм пп. 169.2.3 ПКУ виходить: якщо фізична особа зареєстрована приватним підприємцем і одночасно є найманим працівником, то до доходів у вигляді заробітної плати, яку отримує така особа як найманий працівник, може застосовуватися ПСП. Не застосовується ПСП лише до підприємницьких доходів і доходів від іншої незалежної професійної діяльності, які отримує така фізособа.

ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Перелік таких документів та порядок їх подання затверджені Порядком №1227.

Щорічне поновлення заяви про застосування пільги Податковим кодексом не передбачено, і в разі дотримання вимог ст. 169 цього Кодексу ПСП застосовується до заробітної плати платника податку з дня отримання роботодавцем заяви про застосування пільги.

Однак якщо в платника податків виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж тих, що зазначені в попередній заяві, такий платник повинен подати нову заяву з відповідними підтвердними документами.

Важливе значення має дотримання граничного розміру заробітної плати, який надає право на застосування ПСП. Згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ, пільга застосовується до доходу, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. Тобто 1610 грн на місяць і не змінюватиметься впродовж року. 

Ваш дохід  становить 3000,00 грн, що більше ніж 1610 грн, тому ви не маєте права на застосування підвищеної ПСП (150%) на дитину віком до 18 років.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Дніпропетровській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202455
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024188
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4994
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436