Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Коли застосовувати зміни щодо оподаткування доходу від продажу сільгосппродукції?

Підприємство придбавало у фізосіб мед їхнього власного виробництва в березні 2022 року на умовах, визначених у пп. 165.1.24 ПКУ – без сплати ПДФО та ВЗ. З квітня 2022 року цей дохід вже оподатковується. Чи утримувати ПДФО та ВЗ з суми коштів, які виплачується фізособам в квітні за продукцію, придбану в березні?

Правила оподаткування доходів від продажу сільгосппродукції передбачені пп. 165.1.24 ПКУ. Нагадаємо, що Законом №2142-ІХ підрозділ 1 розділу ХХ було доповнено пунктом 23, за яким доходи від продажу фізособами виготовленої ними сільгосппродукції оподатковуються повністю починаючи з 1 квітня 2022 року,  протягом дії воєнного стану. 

Враховуючи те, що Закон № 2142-ІХ набрав чинності з 5 квітня 2022 року, на нашу думку, доходи, що були нараховані до 4 квітня включно, повинні оподатковуватись ще за старими правилами. Проте податківці у своїй публікації просто цитують текст п. 23 підрозділу 1 розділу ХХ ПКУ: «починаючи з 1 квітня 2022 року…». Але ж закон зворотньої дії не має.

За загальними правилами, дохід від продажу фізособами сільгосппродукції оподатковується під час його нарахування. Це означає, що податок утримується з доходу на дату нарахування такого доходу. 

Наприклад, якщо сільгосппродукція була придбана у фізособи в березні 2022 року на умовах подальшої оплати, то саме в березні нараховується дохід і утримуються ПДФО та ВЗ з такого доходу. Відповідно, оподаткування здійснюється за правилами, що діяли у березні 2022 року. А на той час доходи від продажу продукції тваринництва (зокрема, меду) не оподатковувалися в межах 325000 грн на рік (50 мінімальних зарплат).

Таким чином, на нашу думку, при виплаті фізособам коштів за продану ними сільгосппродукцію, що була придбана у них до зміни правил оподаткування, сплачувати ПДФО та військовий збір ще не потрібно. 

Обов’язок зі сплати ПДФО та військового збору з доходів, передбачених у п. 165.1.24 ПКУ, виникає з 5 квітня 2022 року – з дати набрання чинності п. 23 розділу 1 підрозілу ХХ ПКУ (на думку податківців – з 1 квітня 2022 року).

Ми виклали нашу думку з цього питання, виходячи з норм ПКУ. Як податківці будуть трактувати ці норми, нам ще невідомо, тож рекомендуємо подати до ДПС запит на індивідуальну податкову консультацію.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Доходи , ПДФО , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі