Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Застосування ПСП до суми матеріальної допомоги

У березні 2022 р. більшості працівникам було перераховано матеріальну допомогу у сумі 2000 грн (на руки). Зарплата за березень не нараховувалася. Чи застосовується до цієї матеріальної допомоги загальна ПСП?

З 1 січня 2022 року відповідно до ст. 7 Закону про Держбюджет-2022 установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у сумі 2481 грн.

Граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга у 2022 році становить 3470,00 грн, цей розмір обчислюється за пп. 169.4.1 ПКУ).

Отже, суму загального місячного оподаткованого доходу у вигляді заробітної плати можна зменшити на суму, зокрема, базову (загальну) ПСП для будь-якого платника податку, яка становить половину (50%) розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року – 1240,50 грн (2481,00 х 50%).

Виплата матеріальної допомоги, яка має систематичний характер та така, що надається всім або більшості працівникам, з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати. За пп. 2.3.3 Інструкції №5 така матеріальна допомога відноситься до інших заохочувальних та компенсаційних виплат, тож є складовою заробітної плати. Тому сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставкою 18% зменшена на суму ПСП.

Підставою для застосування ПСП до доходу конкретного працівника буде його заява. Зразок заяви можна взяти тут.

 

Приклад. Працівникам підприємства нарахувати матеріальну допомогу в сумі 2207,10 грн., зарплати за березень не було. Як та утримати податки та збори із застосуванням ПСП?

  • Сума утриманого ПДФО складає 173,99 грн ((2207,10 грн-1240,50 грн (ПСП))х18%);
  • Сума утриманого ВЗ складає 33,11 грн (2207,10 грнх1,5%). Звертаємо увагу, що ПСП при утриманні ВЗ не застосовується.
  • Сума перерахованої матеріальної допомоги на руки працівникам складає - 2000,00 грн.

Крім того, потрібно нарахувати ЄСВ на суму матеріальної допомоги, оскільки вона виплачена більшості працівників та не входить до переліку виплат (Перелік №1170), на які ЄСВ не нараховується.  

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Заробітна плата , Пільги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі