Згідно з пп. 164.2.16 ПКУ вартість страхового поліса, придбаного підприємством для найманих працівників включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника.
Враховуючи, що оплата роботодавцем страхового полiса на користь найманого працiвника є доходом в негрошовiй формi, то пiд час нарахування доходу застосовується натуральний коефiцiєнт вiдповiдно до п. 164.5 ПКУ (у розмірі 1,219512). Iз вартості страхового полісу також сплачується вiйськовий збiр, але без застосування натурального коефіцієнта.
Операції з отримання доходу працівником, ПДФО сплачується до бюджету протягом 3 банківських днів після дня нарахування такого податку (пп. 168.1.4 ПКУ).
Тобто, суми нарахованого податку сплачуються протягом трьох днів в місяці їх нарахування та відображаються у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності за той місяць кварталу, на який припадає нарахування такого податку.
Дохід у вигляді сплаченого страхового поліса відображається у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності з ознакою доходу «125». У графах 3а і 3 проставляється дохід у вигляді страхових внесків, сплачених роботодавцем за найманого працівника з урахуванням застосованого коефіцієнта за звітний період, у графах 4а - відображається сума ПДФО, нарахованого та утриманого з доходу і 4 — фактична сума ПДФО, перерахованого до бюджету, а у графах 5а - відображається сума ВЗ, нарахованого та утриманого з доходу (без натурального коефіцієнта), і у 5 — фактична сума ВЗ, перерахованого до бюджету.
Отже, доходом працівника є саме страховий платіж, тому у звітному періоді його сплати у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності показують дохід у розмірі всієї суми сплаченого платежу.
Сума внескiв роботодавця згiдно з договорами добровiльного страхування (забезпечення) працiвникiв i членiв їхнiх сiмей вiдповiдно до п. 2.3.4 Iнструкцiї №5 включається до фонду оплати працi i, вiдповiдно, є об'єктом для нарахування ЄСВ. Натуральний коефіцієнт при цьому не застосовується.
Сума внесків у Додатку 1 об’єднаної звітності відображається у складі заробітної плати, в тому місяці кварталу, коли страховий платіж за договором страхування від нещасних випадків страховій компанії.
Якщо страховий поліс надається працівнику, то ПДФО та ВЗ утримуються з його заробітної плати.
Докладніше про страхування працівників ми писали у статті: Добровільне медичне страхування працівників: облік та оподаткування.
Ця стаття актуальна для будь-якого добровільного страхування працівників.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити