• Посилання скопійовано

Страхування від нещасних випадків: оподаткування

Підприємство оформило договір страхування від нещасних випадків на 4 працівників (360,00 грн за кожного працівника). Чи включати ці суми до оподатковуваного доходу працівників? Чи застосовувати натуральний коефіцієнт? За чий рахунок сплачуються ПДФО і ВЗ? Як відобразити ЄСВ, ПДФО і ВЗ з цих доходів у звітності?

Згідно з пп. 164.2.16 ПКУ вартість страхового поліса, придбаного підприємством для найманих працівників включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника.

Враховуючи, що оплата роботодавцем страхового полiса на користь найманого працiвника є доходом в негрошовiй формi, то пiд час нарахування доходу застосовується натуральний коефiцiєнт вiдповiдно до п. 164.5 ПКУ (у розмірі 1,219512). Iз вартості страхового полісу також сплачується вiйськовий збiр, але без застосування натурального коефіцієнта.

Операції з отримання доходу працівником, ПДФО сплачується до бюджету протягом 3 банківських днів після дня нарахування такого податку (пп. 168.1.4 ПКУ).

Тобто, суми нарахованого податку сплачуються протягом трьох днів в місяці їх нарахування  та відображаються у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності за той місяць кварталу, на який припадає нарахування такого податку.

Дохід у вигляді сплаченого страхового поліса відображається у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності з ознакою доходу «125». У графах 3а і 3 проставляється дохід у вигляді страхових внесків, сплачених роботодавцем за найманого працівника з урахуванням застосованого коефіцієнта за звітний період, у графах 4а - відображається сума ПДФО, нарахованого та утриманого з доходу і 4 — фактична сума ПДФО, перерахованого до бюджету, а у графах 5а - відображається сума ВЗ, нарахованого та утриманого з доходу (без натурального коефіцієнта), і у 5 — фактична сума ВЗ, перерахованого до бюджету.
Отже, доходом працівника є саме страховий платіж, тому у звітному періоді його сплати у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності показують дохід у розмірі всієї суми сплаченого платежу.

Сума внескiв роботодавця згiдно з договорами добровiльного страхування (забезпечення) працiвникiв i членiв їхнiх сiмей вiдповiдно до п. 2.3.4 Iнструкцiї №5 включається до фонду оплати працi i, вiдповiдно, є об'єктом для нарахування ЄСВ. Натуральний коефіцієнт при цьому не застосовується.

Сума внесків у Додатку 1 об’єднаної звітності відображається у складі заробітної плати, в тому місяці кварталу, коли страховий платіж  за договором страхування від нещасних випадків страховій компанії.

Якщо страховий поліс надається працівнику, то ПДФО та ВЗ утримуються з його заробітної плати.

Докладніше про страхування працівників ми писали у статті: Добровільне медичне страхування працівників: облік та оподаткування.

Ця стаття актуальна для будь-якого добровільного страхування працівників.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    Сьогодні 13:20
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024121
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434