Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Куди ФОП має платити ПДФО за неосновним місцем обліку за працівників?

ФОП отримав листа від територіальної громади з вимогою сплачувати ПДФО до їх місцевого бюджету, на території якого ФОП орендує виробниче приміщення. До цього ПДФО за найманих працівників сплачувався до місцевого бюджету за основним місцем реєстрації ФОПа. Куди ФОП повинен сплачувати ПДФО за найманих працівників та подавати об'єднану звітність?

У пп. "а" пп. 168.4.5 ПКУ зазначено, що якщо фізична особа є податковим агентом та відповідальна за нарахування та утримання ПДФО, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету за місцем реєстрації у контролюючих органах.

Згідно з п. 2 ст. 64 БКУ, ПДФО, який сплачується (перераховується) податковим агентом — фізичною особою, зараховується до відповідного бюджету за місцем реєстрації такої фізичної особи у податкових органах.

Враховуючи вищенаведене, податковий агент — ФОП повинен сплачувати утримані з доходів фізичних осіб (найманих працівників) ПДФО за місцем своєї реєстрації незалежно від місця здійснення підприємницької діяльності.

Аналогічна думка зазначена у листі ДПС від 04.03.2021 р. №804/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Обов’язок щодо сплати ПДФО за відокремлений підрозділ до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу покладено тільки на юридичних осіб. Це випливає з пп. 168.4.3 ПКУ та абз. 2 ч. 2 ст. 64 БКУ.

Крім того, на виконання вимог пп. "б" пп. 176.2 ПКУ особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані, зокрема, подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Фізособи-підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі