• Посилання скопійовано

Сплатили ПДФО та ВЗ при страхуванні працівника: як відобразити у формі №1ДФ?

Підприємство уклало договір добровільного медстрахування працівників, сплативши страховий внесок за кожного працівника. Також було прийнято рішення сплатити за рахунок підприємства суму ПДФО та ВЗ (податок з цієї суми вже буде утримано із зарплати працівників). Як відобразити нарахування таких доходів у ф. №1ДФ?

Відображення у формі №1ДФ

Сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі за договорами добровільного медичного страхування, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.16 ПКУ).

Тобто така сума, сплачена роботодавцем страховій компанії на користь працівника, оподатковується ПДФО у розмірі 18% та військовим збором у розмірі 1,5% як додаткове благо. При цьому, оскільки такий дохід надається у негрошовій формі, при розрахунку бази оподаткування ПДФО застосовується натуральний коефіцієнт, передбачений пп. 164.5 ПКУ, який наразі дорівнює 1,219512.

У формі №1ДФ дохід, отриманий працівником у вигляді добровільного медичного страхування, відображається за ознакою «124» і відображається повністю, без вирахування ПДФО та військового збору.

Для військового збору застосування коефіцієнта, визначеного пп. 164.5 ПКУ, не передбачено.

Своєю чергою, як зазначали податківці, оскільки коефіцієнт, передбачений пп. 164.5 ПКУ, застосовується для визначення бази оподаткування ПДФО, то у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а «Сума нарахованого доходу» та 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. №1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнта.

Разом з цим, сума податкового зобов'язання фізичної особи, сплачена за рахунок коштів податкового агента, вважається додатковим благом та також оподатковується ПДФО за ставкою 18% та ВЗ за ставкою 1,5%. Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «126», вже без застосування натурального коефіцієнта.

 

Довідка про доходи

Якщо застосовувати форму Довідки про доходи, затверджену Наказом Мінсоцполітики №192, то у ній зазначається сума заробітної плати, в т. ч. у натуральній формі (грн), а також сума інших нарахувань, в т. ч. у натуральній формі (грн) – тобто окремо суми, що відносяться до складу заробітної плати, а окремо ті, що надаються понад передбачені трудовим договором гарантії. Якщо підприємство використовує власнорозроблену форму довідки, то такий розподіл можна не здійснювати, однак все одно суму вартості страхування, а також суму сплаченого за працівника ПДФО та ВЗ включають до загального обсягу доходу, що відображається у довідці.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202449
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4854
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436