Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Порушення порядку складання та подання ф. №1ДФ: які штрафи передбачені?

Які штрафи за порушення порядку складання та подання форми №1ДФ передбачені у 2019 році?

Відповідно до п. 119.2 ПКУ, неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.

Тобто за неподання та/або несвоєчасне подання, подання з помилками форми №1ДФ податковому агенту загрожує штраф 510/1020 грн (залежно від того, який це на черзі подібний штраф застосовується протягом року).

Але помилки щодо доходів та ПДФО можна виправити і без штрафу — якщо оформити це як перерахунок. При цьому у податкового агента є право проводити такий перерахунок не лише у випадках, які є обов'язковими (див. пп. 169.4.2 ПКУ), а і за власним бажанням за будь-який період (пп. 169.4.3 ПКУ). Мало того, подекуди податківці говорять, що таким чином можна перерахувати і ВЗ (але на це варто попередньо отримати ІПК).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Відповідальність , ПДФО , Штрафи , Військовий збір

Коментарі: 7

Новини по темі

Консультації по темі