Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Продаж авто фізособі: чи буде ПДФО?

Підприємство продає автомобіль фізособі. Чи буде ПДФО?

Нагадаємо, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб включається дохід. Оскільки кошти за автомобіль сплачує сама фізособа юрособі, начебто доходу у фізособи взятися немає звідки — суцільні витрати.

Але слід мати на увазі такий вид доходу, як додаткове благо. Він виникає, зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Отже, якщо продаж автомобіля здійснюється юридичною особою фізичній особі за звичайними цінами, то об'єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи не виникає, оскільки фізична особа фактично несе витрати на придбання майна.

Якщо при продажу автомобіля юридичною особою надається індивідуальна знижка фізичній особі, то у такої фізичної особи виникає дохід у розмірі наданої знижки.

Зазначена норма передбачена пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Автотранспорт , ПДФО , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі