Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Роботодавець купує працівнику або його дітям путівку на відпочинок/лікування: що з ПДФО та ВЗ?

Роботодавець купує працівнику або його дітям путівку на відпочинок або лікування. Як бути з ПДФО та ВЗ?

Статтею 165 ПКУ визначено доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (абз. 2 пп. 165.1.35 ПКУ).

При цьому членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 ПКУ).

Крім того, згідно з пп. 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2165.1.18165.1.52 ПКУ.

Отже, дохід, отриманий платником податку та/або членами його сім'ї першого ступеня споріднення, у вигляді вартості путівки на відпочинок, оздоровлення та лікування, наданої їм роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором у разі дотримання вимог пп. 165.1.35 ПКУ.

При цьому нормами пп. 165.1.35 ПКУ не встановлено обмеження щодо кількості платників податків та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення, яким роботодавець — платник податку на прибуток підприємств надає путівки. Тобто у разі надання роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств путівок на оздоровлення працівнику та членам його сім'ї (дружині та двом дітям) один раз на календарний рік, знижка поширюється на кожну особу, незалежно від періоду, коли вони будуть використані.

У разі якщо розмір знижки на путівку, яку роботодавець надає своєму працівнику та членам його сім'ї (дружині та двом дітям), перевищує встановлений граничний розмір доходу, то податковий агент під час нарахування (виплати) такого доходу зобов'язаний за рахунок платника податку утримати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із загальної суми наданої такої знижки на кожну путівку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі