• Посилання скопійовано

Недоплата ВЗ та переплата ПДФО: як виправити?

Переплутали розрахункові рахунки на сплату ВЗ та ПДФО. За 2018 р. та першу половину 2019 р. ВЗ сплачували на розрахунковий рахунок щодо сплати ПДФО. В результаті щодо ПДФО за ці періоди виникла переплата, а щодо ВЗ - недоплата. Як виправити помилку?

Згідно з приписами ПКУ, ПДФО сплачують до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу. У разі, якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується, ПДФО слід перерахувати до бюджету протягом 30 к.дн., наступних за останнім днем місяця, у якому відбулося таке нарахування (пп.168.1.2, 168.1.5 ПКУ).

Якщо податковий агент недоплатив ПДФО та ВЗ до бюджету або взагалі не сплатив податок, а граничний строк для його сплати минув, то у разі виявлення порушенння податківцями на нього чекають санкції.

 

Штраф за несплату, несвоєчасну сплату та недоплату ПДФО 

Вид штрафної санкції

Фінансова відповідальність

Адміністративна відповідальність

Пеня

Розмір

25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету;

50% суми податку, якщо ті самі дії вчинені повторно протягом 1095 днів;

75% суми податку, якщо порушення відбувається втретє та кожного наступного разу (п. 127.1 ПКУ).

від 2 до 3 НМДГ (від 34 грн до 51 грн);
повторно протягом року — від 3 до 5 НМДФ (від 51 грн до 85 грн) (ст. 163КпАП)

За кожен календарний день прострочення згідно з правилами, установленими ст. 129 ПКУ.

пп. 129.1, 129.4 ПКУ.

Штрафні санкції не застосовуються, якщо ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) ПДФО виявляється податковим агентом самостійно під час проведення перерахунку та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року (абз. 8 пп. 127.1 ПКУ).

 

Вирішення проблеми

Щодо ВЗ, то тут, звісно, потрібно доплатити ту суму ВЗ, яку недоплатили своєчасно. Штрафні санкції за таку несвоєчасну сплату будуть накладені лише під час податкової перевірки, тож заздалегіть їх сплачувати за власною ініціативою не потрібно.

А ось з ПДФО дещо простіше, тут рекомендуємо зробити перерахунок ПДФО для перевірки правильності його утримання та сплати. Як це зробити, ми писали тут.

Далі можна сплачувати ПДФО у сумі, яка зменшена на суму переплати, до повного врегулювання такої переплати. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024249
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202469
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241451