• Посилання скопійовано

Миючі засоби зливаємо у каналізаційні стоки: що з екоподатком?

Підприємство використовує миючі засоби для прибирання. Чи сплачується екологічний податок на каналізаційні стоки? Якщо так, то які повинні бути дозволи екологічної служби?

Податкові зобов'язання з екологічного податку виникають у визначених у п. 240.1 ПКУ суб'єктів, які під час провадження діяльності на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюють, зокрема, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (пп. 240.1.2 ПКУ).

Об'єктом та базою оподаткування екологічним податком є, зокрема, обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об'єкти (пп. 242.1.2 ПКУ).

У листі ДФСУ від 04.12.2015 р. №26073/6/99-99-15-04-01-15 податківці прийшли до висновку, що оскільки відповідно до ст. 1 Водного кодексу України водний об'єкт - це природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт), а платником екоподатку є особа, що безпосередньо здійснює скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, то товариство є платником екологічного податку за обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються ним у ставок-накопичувач.

У іншому листі від 19.02.2016 р. №3723/6/99-99-15-04-01-15 фахівці ДФС зауважують, що суб'єкт, у господарській діяльності якого виникають обсяги води, що вміщують забруднюючі речовини, але який не має безпосереднього доступу до водного об'єкту, користується послугою з водовідведення, що надається платником екологічного податку, який має можливість із безпосереднього скиду забруднюючих речовин до водного об'єкту.

При цьому в розрахунок вартості послуги з водовідведення включаютьсяі й сплачені податки і збори, зокрема й екологічний податок, що підлягає сплаті в частині наданої послуги за обсяги та види забруднюючих речовин, які споживачем послуги передані до системи водовідведення з метою скиду у водний об'єкт.

Таким чином, оскільки підприємство безпосередньо не здійснює скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт) у зв’язку із тим, що безпосереднього доступу до водного об'єкту немає, то, вважаємо, що таке підприємство не є платником екоподатку. В той же час платником екоподатку у такому випадку є організація, яка надає підприємству послугу з водовідведення.

Крім того самі податківці зауважують, що у такому випадку організація, яка надає підприємству послугу з водовідведення, в розрахунок вартості послуги з водовідведення включаються, у тому числі, й сплачені такою організацією податки і збори (зокрема й екологічний податок).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202415
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189