• Посилання скопійовано

Як оприбуткувати надлишок імпортованого товару, який виявили вже після розмитнення?

Підприємство імпортувало товар, розмитнило і сплатило податки на митниці. При оприбуткуванні товару на склад виявили надлишковий товар, документи на нього відсутні. Як оприбуткувати цей надлишок?

Перш за все цю ситуацію треба обговорити з постачальником і дійти з ним згоди щодо подальших дій. Можливі, наприклад, такі варіанти (але не виключно): 

1. Постачальник погодиться на те, що цей товар переходить у власність покупця без компенсації та додаткового оформлення. Якщо з постачальником немає зв’язку і тому неможливо знайти спільне рішення, тоді теж залишається оприбуткувати цей товар як безоплатно отриманий;

2. Сторони узгоджують кількість та вартість надлишкового товару і порядок його компенсації постачальнику, оформляють документи.

Також може виникнути питання про внесення змін до митної декларації.

Все вищезазначене не належить до компетенції бухгалтера, а має вирішуватись керівником та митним брокером – щодо внесення змін до МД. Можливі й будь-які інші варіанти врегулювання цієї ситуації, які оберуть сторони угоди. Тому далі ми розглянемо лише бухоблік і оподаткування вищезазначених двох варіантів.

Перший варіант – безоплатне отримання товарів. Відповідно до п. 12 НП(С)БО 9 первісною вартістю запасів, одержаних підприємством безоплатно, визнається їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 9 НП(С)БО 9, якщо вони були понесені. Бухгалтерський запис - Дт 281 Кт 718 на таку справедливу вартість товарів, первинні документи формуються в результаті інвентаризації цього надлишку.

Другий варіант – погоджену вартість надлишку товарів буде відшкодовано постачальнику. В цьому випадку збільшується заборгованісь підприємства-імпортера перед постачальником: Дт 281 Кт 632. Сторони оформляють додатковий документ про те, що фактично покупцю надійшло більше товарів, ніж було оплачено. 

В обох варіантах залишається питання щодо доцільності внесення змін у митну декларацію, оскільки ці товари були фактично ввезені, але не задекларовані. Докладніше про коригування МД ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202494
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424