Операції:
1. ФОП отримав грант «Власна справа». Кошти гранту використанні за цільовим призначенням;
2. ФОП планує подавати заяву на отримання компенсаційного ваучера від Львівської міської ради «Ваучер на проєкти подвійного призначення».
Відповідь:
Насамперед зазначимо, що грантова програма «Власна справа» створена державою, де заяву на отримання гранту можуть подавати, зокрема як майбутні підприємці, або вже діючі ФОП. А от остаточне рішення про видачу грантових коштів приймає Державний центр зайнятості. При цьому, програма передбачає, що грантові кошти мають цільове призначення.
Щодо ваучерного проекту від Львівської міської ради «Ваучер на проєкти подвійного призначення» зазначимо, що він фінансується виключно з міського бюджету і ці кошти також є коштами цільового призначення, які можна витратити на певні цілі, визначені програмою.
Відповідно до пп. 4 пп. 292.11 ПКУ, суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм не включається до складу доходу фізособи - платника єдиного податку.
Тобто дохід у вигляді гранту (і першого, і другого зазначених в запитанні) не пов'язаний з результатом від здійснення господарської діяльності ФОП.
Тому, отриманий дохід у вигляді гранту, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, проте підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та ВЗ за ставкою 1,5%, як отриманий фізичною особою загальний місячний дохід (пп. 163.1 ПКУ). Крім того, отриману суму гранту фізична особа має включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Аналогічну думку податківці висловлюють тут для ФОП на загальній системі. Для ФОП-"спрощенця" ситуація така ж сама – до доходу від підприємницької діяльності гранти не включаються, зате вони оподатковуються як доход фізособи.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити