• Посилання скопійовано

Придбання облігації внутрішньої держпозики: що з податком на прибуток?

Підприємство, резидент Дія. Сіті, платник податку на прибуток на особливих умовах, "малодохідник", прийняло рішення придбати облігації внутрішньої державної позики. Чи обкладається ця операція податком на прибуток? Якщо так, то за якою ставкою? Чи є ще якісь податкові наслідки, які потрібно врахувати?

Що таке ОВДП?

Відповідно до пп. 3 ст. 16 Закону №3480 – це цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішніх ринках капіталу і підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Постановою КМУ від 31.01.2001 року №80 встановлено, що Мінфін виступає емітентом державних облігацій.

 

Що є об’єктом оподаткування резидентів "Дія. Сіті", платника на особливих умовах?

Відповідно до пп. 134.1.8 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є, зокрема, операції резидентів Дія. Сіті – платників податку на особливих умовах, що підлягають оподаткуванню згідно з п. 135.2п. 137.10 та пп. 141.9-1 ПКУ.

Пунктом 135.2 ПКУ визначено, що базою оподаткування операцій резидента Дія. Сіті – платника податку на особливих умовах є грошове вираження об’єкта оподаткування, розрахованого за правилами, визначеними цим пунктом та пп. 141.9-1.3 ПКУ. У разі здійснення операцій, які є об’єктом оподаткування, у формі, відмінній від грошової, базою оподаткування є вартість такої операції, визначена на рівні не нижче звичайної ціни.

Така база оподаткування операцій резидента Дія. Сіті – платника податку на особливих умовах визначається з огляду на вартість операції без зменшення на суму утриманого податку на доходи нерезидента.

Податок на операції резидентів Дія. Сіті – платників податку на особливих умовах, визначений як об’єкт оподаткування у пп. 134.1.8 ПКУ, є частиною податку на прибуток (пп. 136.5 ПКУ).

Згідно з пп. 136.8 ПКУ під час провадження діяльності резидентами Дія. Сіті – платниками податку на особливих умовах відповідно до Закону №1667 ставка податку встановлюється у розмірі 9 відсотків бази оподаткування, визначеної відповідно до положень пп. 135.2, пп. 137.10 та пп. 141.9-1 (крім пп. 141.9-1.3 і 141.9-1.4) ПКУ.

В пп. 141.9-1.2.2 ПКУ йде мова про одну з операцій, яка є об’єктом оподаткування – погашення або зворотній викуп цінних паперів власної емісії.

Але в переліку об’єктів оподаткування, наведених в пп. 141.9-1.2 ПКУ, немає такого об’єкта, як цінні папери інші, ніж цінні папери власної емісії.

Таким чином, на наш погляд, операція з придбання ОВДП не оподатковується.

Але слід сказати, що об’єкти оподаткування в пп. 141.9-1.2 ПКУ сформульовані надто загальними, розмитими фразами, які можуть допускати різні тлумачення. Тож можемо припустити, що податкова служба може мати іншу думку з розглядуваного питання. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також: Нюанси заповнення декларації з прибутку резидентом Дія Сіті

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202414
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202420
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202419
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202428
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202413