• Посилання скопійовано

Придбання облігації внутрішньої держпозики: що з податком на прибуток?

Підприємство, резидент Дія. Сіті, платник податку на прибуток на особливих умовах, "малодохідник", прийняло рішення придбати облігації внутрішньої державної позики. Чи обкладається ця операція податком на прибуток? Якщо так, то за якою ставкою? Чи є ще якісь податкові наслідки, які потрібно врахувати?

Що таке ОВДП?

Відповідно до пп. 3 ст. 16 Закону №3480 – це цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішніх ринках капіталу і підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Постановою КМУ від 31.01.2001 року №80 встановлено, що Мінфін виступає емітентом державних облігацій.

 

Що є об’єктом оподаткування резидентів "Дія. Сіті", платника на особливих умовах?

Відповідно до пп. 134.1.8 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є, зокрема, операції резидентів Дія. Сіті – платників податку на особливих умовах, що підлягають оподаткуванню згідно з п. 135.2п. 137.10 та пп. 141.9-1 ПКУ.

Пунктом 135.2 ПКУ визначено, що базою оподаткування операцій резидента Дія. Сіті – платника податку на особливих умовах є грошове вираження об’єкта оподаткування, розрахованого за правилами, визначеними цим пунктом та пп. 141.9-1.3 ПКУ. У разі здійснення операцій, які є об’єктом оподаткування, у формі, відмінній від грошової, базою оподаткування є вартість такої операції, визначена на рівні не нижче звичайної ціни.

Така база оподаткування операцій резидента Дія. Сіті – платника податку на особливих умовах визначається з огляду на вартість операції без зменшення на суму утриманого податку на доходи нерезидента.

Податок на операції резидентів Дія. Сіті – платників податку на особливих умовах, визначений як об’єкт оподаткування у пп. 134.1.8 ПКУ, є частиною податку на прибуток (пп. 136.5 ПКУ).

Згідно з пп. 136.8 ПКУ під час провадження діяльності резидентами Дія. Сіті – платниками податку на особливих умовах відповідно до Закону №1667 ставка податку встановлюється у розмірі 9 відсотків бази оподаткування, визначеної відповідно до положень пп. 135.2, пп. 137.10 та пп. 141.9-1 (крім пп. 141.9-1.3 і 141.9-1.4) ПКУ.

В пп. 141.9-1.2.2 ПКУ йде мова про одну з операцій, яка є об’єктом оподаткування – погашення або зворотній викуп цінних паперів власної емісії.

Але в переліку об’єктів оподаткування, наведених в пп. 141.9-1.2 ПКУ, немає такого об’єкта, як цінні папери інші, ніж цінні папери власної емісії.

Таким чином, на наш погляд, операція з придбання ОВДП не оподатковується.

Але слід сказати, що об’єкти оподаткування в пп. 141.9-1.2 ПКУ сформульовані надто загальними, розмитими фразами, які можуть допускати різні тлумачення. Тож можемо припустити, що податкова служба може мати іншу думку з розглядуваного питання. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також: Нюанси заповнення декларації з прибутку резидентом Дія Сіті

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202415
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202423
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024406
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024253
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202434