• Посилання скопійовано

Придбання облігації внутрішньої держпозики: що з податком на прибуток?

Підприємство, резидент Дія. Сіті, платник податку на прибуток на особливих умовах, "малодохідник", прийняло рішення придбати облігації внутрішньої державної позики. Чи обкладається ця операція податком на прибуток? Якщо так, то за якою ставкою? Чи є ще якісь податкові наслідки, які потрібно врахувати?

Що таке ОВДП?

Відповідно до пп. 3 ст. 16 Закону №3480 – це цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішніх ринках капіталу і підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Постановою КМУ від 31.01.2001 року №80 встановлено, що Мінфін виступає емітентом державних облігацій.

 

Що є об’єктом оподаткування резидентів "Дія. Сіті", платника на особливих умовах?

Відповідно до пп. 134.1.8 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є, зокрема, операції резидентів Дія. Сіті – платників податку на особливих умовах, що підлягають оподаткуванню згідно з п. 135.2п. 137.10 та пп. 141.9-1 ПКУ.

Пунктом 135.2 ПКУ визначено, що базою оподаткування операцій резидента Дія. Сіті – платника податку на особливих умовах є грошове вираження об’єкта оподаткування, розрахованого за правилами, визначеними цим пунктом та пп. 141.9-1.3 ПКУ. У разі здійснення операцій, які є об’єктом оподаткування, у формі, відмінній від грошової, базою оподаткування є вартість такої операції, визначена на рівні не нижче звичайної ціни.

Така база оподаткування операцій резидента Дія. Сіті – платника податку на особливих умовах визначається з огляду на вартість операції без зменшення на суму утриманого податку на доходи нерезидента.

Податок на операції резидентів Дія. Сіті – платників податку на особливих умовах, визначений як об’єкт оподаткування у пп. 134.1.8 ПКУ, є частиною податку на прибуток (пп. 136.5 ПКУ).

Згідно з пп. 136.8 ПКУ під час провадження діяльності резидентами Дія. Сіті – платниками податку на особливих умовах відповідно до Закону №1667 ставка податку встановлюється у розмірі 9 відсотків бази оподаткування, визначеної відповідно до положень пп. 135.2, пп. 137.10 та пп. 141.9-1 (крім пп. 141.9-1.3 і 141.9-1.4) ПКУ.

В пп. 141.9-1.2.2 ПКУ йде мова про одну з операцій, яка є об’єктом оподаткування – погашення або зворотній викуп цінних паперів власної емісії.

Але в переліку об’єктів оподаткування, наведених в пп. 141.9-1.2 ПКУ, немає такого об’єкта, як цінні папери інші, ніж цінні папери власної емісії.

Таким чином, на наш погляд, операція з придбання ОВДП не оподатковується.

Але слід сказати, що об’єкти оподаткування в пп. 141.9-1.2 ПКУ сформульовані надто загальними, розмитими фразами, які можуть допускати різні тлумачення. Тож можемо припустити, що податкова служба може мати іншу думку з розглядуваного питання. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також: Нюанси заповнення декларації з прибутку резидентом Дія Сіті

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Компенсація нерезиденту витрат на страхування працівника: оподаткування
  Материнька компанія - нерезидент має глобальний договір страхування (страхування подорожей, медичне, додатковий пенсійний план) для всіх своїх співробітників-експатів, тобто, співробітників, які працюють за контрактом в іншій країні. Поліс діє по всьому світу. Дочірня компанія, резидент України, буде компенсувати такі витрати щодо свого директора - нерезидента. Які податкові наслідки (податок на прибуток, ПДВ, ПДФО) для резидента?
  Сьогодні 13:146
 • Оподаткування податком на виведений капітал резидента Дія. Сіті при виплаті дивідендів
  Резидент Дія. Сіті, платник податку на особливих умовах, звітується раз на рік, за підсумками 9 місяців 2023 р. отримав прибуток, планує в грудні виплатити дивіденди. Які податкові наслідки, якщо дивіденди будуть за наслідками бухгалтерського прибутку і якщо будуть з суми, що перевищує бухгалтерський прибуток?
  Сьогодні 10:0810
 • Як виправити помилку, якщо декларація з податку на нерухомість не подавалася з 2012 року?
  ТОВ на загальній системі оподаткування з 2012 року є власником нежитлового приміщення площею 101,1 кв.м. З дати купівлі по сьогодні податок на нерухоме майно не нараховувався і не сплачувався, декларація не подавалася. Як виправити це?
  27.11.2023524
 • Допомога від роботодавця дітям працівників-військовослужбовців, які загинули
  ТОВ планує надавати матеріальну допомогу до повноліття дітям працівників – загиблих військовослужбовців. Як це документально оформити? Які документи потрібні від отримувача? Чи оподатковується ця допомога податками?
  27.11.2023390
 • Оподаткування ПнВК резидентом "Дія. Сіті" повернутої ПФД
  Резидент "Дія. Сіті"– платник податку на виведений капітал надав короткострокову безвідсоткову ПФД засновнику – юрособі, нерезиденту "Дія. Сіті," платнику податку на прибуток на загальних підставах. Надана допомога була повернута до кінця календарного року. Чи підлягає оподаткуванню податком на виведений капітал за ставкою 9% надана і повернута протягом року фіндопомога?
  24.11.202319