Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Які особливості використання електрогенератора в господарській діяльності?

Підприємство має намір придбати електрогенератор. Які наслідки оподаткування? Які податки потрібно сплачувати?

Питання, що виникають щодо використання генераторів, найчастіше стосуються екологічного податку, дозволу на викиди та зберігання пального для генератора.

Щодо ліцензій на зберігання пального для генератора, екологічний податок та дозвіл на викиди ми писали у цій консультації.

Також див. цю новину. Тут податківці пишуть, що «до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки)». Але якщо ці об’єкти можуть переміщуватися та працівати в різних місцях? Для впевненості можна отримати власну ІПК з цього питання.

Про те, що екоподаток за орендований бензиновий генератор повинен сплачувати орендар, ми писали тут. Все це однаково стосується і власників генераторів.

Також див. наші новини про інші аспекти використання генераторів: Пальне у баку дизель-генератора: чи потрібно отримувати ліцензію та реєструвати акцизний склад?  

Якщо пальне для генератора зберігається у каністрах, ліцензію теж отримувати не потрібно. Протягом останніх років податківці вагалися у цьому питанні між позиціями «потрібно» і «не потрібно», але станом на 2020 рік маємо лист ДПСУ від 11.11.2020 р. №4647/ІПК/99-00-09-03-03-06, де вони пишуть, що якщо пальне легковим автотранспортом доставляється з АЗС до поля в каністрах та одразу заливається у баки сільгосптехніки, зберігання пального при перевезенні не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального. Цей підхід можна поширити і на той випадок, коли пальне у каністрах призначається для електрогенератора.

 

Чи треба подавати ф. № 20-ОПП про експлуатацію газового котла та/або паливного генератора?

Суб’єкту господарювання не потрібно повідомляти контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подачі повідомлення за ф. №20-ОПП про газовий котел та/або паливний генератор, які експлуатуються за адресами розташування власних або орендованих приміщень юридичної особи, стосовно яких вже подавалося повідомлення за ф. №20-ОПП.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі