Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Відображення в декларації екоподатку відходів 4 класу небезпеки

У якому додатку декларації екоподатку відобразити відходи комунальні, змішані, у тому числі сміття з урн 4 класу небезпеки (код відходу - 7720.3.1.01), осад дріжджовий (код - 1590.2.9.15), шлам септиків (код - 7720). 3 1.02 - взуття зношене (код - 7710.3.1.14), відходи змішані будівельні (код - 4510.2.9.09)?

Платниками екологічного податку є суб’єкти, визначені ст. 240 ПКУ.

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (абз. 1 п. 49.2 ПКУ).

Згідно з пп. 250.2.1 ПКУ, платники екоподатку за викиди в атмосферне повітр'я забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до ДПС та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів.

Виходячи із запитання, підприємство має відходи комунальні змішані, у тому числі сміття з урн 4 класу небезпеки (код відходу - 7720.3.1.01), осад дріжджовий (код - 1590.2.9.15), шлам септиків (код - 7720.3.1.02), взуття зношене (код - 7710.3.1.14), відходи змішані будівельні (код - 4510.2.9.09), такі відходи потрібно відобразити в Додатку 3 "Розрахунок №...за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах" декларації екологічного податку.

Його складають окремо за кожним місцем, де розміщують відходи. І так в Додатку 3 зазначається:

1. Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ (зазначайте у рядках):

  • 3.1 — за адресою відділення органу ДПС, що обліковує вашу установу як платника екологічного податку;
  • 3.2 — за адресою місця, де розміщуєте відходи.

2.  У рядках 4.1, 4.2 тощо:

  • у колонці 2 "Код відходів" наводяться відомості код відходів;
  • у колонці 3 "Об’єкт оподаткування" - зазначається фактичний обсяг розміщення відходів в тоннах;
  • у колонці 4 "Ставка податку" - зазначаються ставки податку згідно з ст. 246 ПКУ;
  • у колонці 5 "Коефіцієнти" - зазначаються коефіцієнти, наведені в пп. 246.4 ПКУ до ставок податку, які встановлюються в залежності від місця розміщення відходів:

- коефіцієнт 3 - якщо відходи розмішені на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітр'я або водних об’єктів;

- коефіцієнт 1 - якщо забезпечено повне виключення забруднення.

  • у колонці 6 "Коефіцієнти" - зазначаються коефіцієнти наведені в пп. 246.5 ПКУ:

- коефіцієнт 3 - при розміщенні відходів в межах населеного пункту або на відстані менш як 3 км від таких меж;

- коефіцієнт 1 - при розміщенні відходів на відстані від 3 км і більше від меж населеного пункту.

  • у колонці 7 "Величина  (к.3 × к.4× к.5 × к.6)" - записують суму нарахованого податкового  зобов’язання у гривнях з копійками із заокругленням до двох десяткових знаків після коми.

У рядку 4 додатка 3 декларації екоподатку наводиться загальна сума екологічного податку, тобто сума значень із рядків 4.1, 4.2, 4.3 тощо.

Інформація з Додатку 3 переноситься до податкової декларації екологічного податку у рядок 4.3, як суму рядків 4 усіх додатків 3. У рядку 5 до комірки, що відповідає номеру додатку, який включає податкова декларація, вноситься кількість відповідних додатків.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Екологічний податок

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі