• Посилання скопійовано

Податковий дохід від курсової різниці неприбуткової організації

Позитивна курсова різниця від перерахунку залишку коштів в іноземній валюті на валютному рахунку неприбуткової благодійної організації склала 60 000 грн. Чи потрібно сплачувати податок на прибуток з доходу від курсової різниці?

Ні, не потрібно. І ось чому.

Відповідно до пп. 133.4.2 ПКУ, доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Причому, відповідно до пп. 133.4.1 ПКУ, для неприбуткової організації заборонено розподіляти отриманий дохід серед засновників, членів, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених в пп. 133.4.2 ПКУ.

Таким чином, якщо неприбуткова організація отримала дохід від курсових різниць, такий дохід має витрачатися для фінансування видатків на утримання організації, реалізації її мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

ПКУ не передбачає сплати податку на прибуток з доходу від курсової різниці.

Такий самий висновок ми читаємо в консультаціях податкової (див., наприклад, ІПК ДПСУ від 02.12.2020 р. № 4959/ІПК/99-00-05-05-02-06, лист ДФС у м. Києві від 21.04.2016 р. № 9374/10/26-15-12-05-11, лист ДФСУ від 18.02.2016 р. № 3624/6/99-99-19-02-02-15 тощо).

В листі ДФС у м. Києві від 21.04.2016 р. №9374/10/26-15-12-05-11 зазначено, що дохід від курсових різниць показується в першій частині Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Варто сказати, що в мережі інтернет тут розміщена консультація податкової про необхідність сплати податку на прибуток з доходу від курсової різниці. Але ця консультація стосується порядку оподаткування неприбуткових організацій, який діяв до 01.01.2015 р. Починаючи з цієї дати діє інший порядок оподаткування неприбуткових організацій, до якого зазначена консультація не має відношення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    Сьогодні 11:27
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202452
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202433
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024542