Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податок на нерухомість для платника ЄП

ТОВ на ЄП (частково має у власності хостел (нежитловий фонд)) планує перевести нерухомість до житлового фонду. Чи потрібно в цьому разі сплачувати податок на нерухомість?

ПКУ не встановлює якихось пільг стосовно нерухомості (хостелу), яка перебуває у власності ТОВ на ЄП. Незалежно від того, належить хостел до житлового чи нежитлового фонду.

Разом з тим такі пільги можуть встановлюватися місцевими органами влади (див. пп. 266.4.2 ПКУ). Ставки податку також встановлюють місцеві органи влади (див. пп. 266.5.1 ПКУ). Тому ТОВ потрібно поцікавитися цим питанням в місцевих органах влади. Можливо, для цього виду нерухомості є якісь пільги, чи ставки податку будуть різними для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Проте варто врахувати норму пп. 266.7.1-1 ПКУ стосовно податку на житлову нерухомість. Якщо у власності фізичної чи юридичної особи перебуватиме житлова нерухомість (у тому числі частка) загальною площею більше 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. "а"-"г" пп. 266.7.1 ПКУ, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Тобто, якщо загальна площа житлової нерухомості перевищуватиме наведений розмір, доведеться додатково сплачувати за кожен об’єкт нерухомості чи частку 25 тис. грн на рік. Щоправда, в цій нормі є одна недоречність. Там сказано про суму податку, розраховану відповідно до пп. 266.7.1 ПКУ. А в цій останній нормі йдеться тільки про податки для фізосіб. Тому якщо буквально розуміти цю норму, додаткова сплата стосується тільки власників фізосіб. Але ж тоді незрозуміло, навіщо про юросіб згадували в пп. 266.7.1-1 ПКУ.

Для уникнення непорозумінь може бути доцільним отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Єдиний податок , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі