• Посилання скопійовано

У Книзі обліку доходів суми не можуть вказуватися з від'ємним значенням

Як у Книзі обліку доходів за кожною датою операції відображається дохід турагента (ФОП – платника ІІІ групи ЄП, без ПДВ), якщо турпослуги оплачуються туристом двома частинами: 01.03.2018 р. у сумі 26 000 грн (туроператору сплачено – 21 000 грн) та 17.04.2018 р. у сумі 12 000 грн (туроператору сплачено – 16 000 грн)?

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

У п. 292.4 ПКУ зазначено, що у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

ДФС у листі від 08.11.2016 р. №11794/Т/99-99-13-01-02-14 повідомляє, що у разі отримання комісіонером винагороди за реалізовані товари за договорами комісії до доходу такого платника включається сума отриманої винагороди.

Згідно з п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата:

  • надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі;
  • підписання акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) платником єдиного податку.

Положеннями п. 292.13 ПКУ передбачено, що дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ.

Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579.

У п. 5 Порядку  №579 вказано, що записи у Книзі виконуються щоденно за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Дата, за якою ФОП поніс витрати, не впливає на правила визначення доходу звітного періоду.

ДФС у м. Києві у листі від 15.04.2016 р. №3023/С/26-15-13-02-15 повідомляє, що для ФОП – платника єдиного податку, який здійснює діяльність у сфері комісійної торгівлі, доходом є сума комісійної винагороди. Сума комісійної винагороди та сума доходу, отриманого від продажу власного товару, відображається у графі 2 Книги.

При цьому, транзитні кошти не включаються до обсягу доходу, необхідного для визначення права перебування ФОП на відповідній групі платника єдиного податку, у зв'язку з тим, що право власності на такі кошти до підприємця не переходить.

Тому у ситуації, що розглядається, дохід виникатиме на дату першої оплати від туриста -  01.03.2018 р. в сумі 1000 грн, яка і відображається у Книзі обліку доходів.

ДФС в Одеській області в ІПК від 04.04.2018 р. №1362/ІПК/15-32-13-01-09 зауважує, що оскільки платники єдиного податку у Книзі обліку доходів здійснюють записи за підсумком робочого дня, протягом якого було отримано дохід, то відомості у графах 4 «скоригована сума доходу» та 6 «всього» зазначеної Книги не можуть вказуватися з від'ємним значенням. У даному випадку дохід отримано 01.03.2018 р., оскільки в цю дату від туриста було отримано більше коштів, ніж перераховано туроператору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    Сьогодні 13:0813
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    Сьогодні 12:097
  • Яку податкову різницю застосувати щодо суми процентів за кредитом від нерезидента?
    ТОВ має кредит від нерезидента. У додатку РІ здійснено коригування на всю суму нарахованих відсотків відповідно до пп. 140.2 ПКУ. У цьому ж році підприємство подало звіт про контрольовані операції, але коригування у додатку ТЦ не здійснило. Чи можливо застосування два коригування за однією операцією (пп. 140.2 та пп.39.5.4 ПКУ)? Яка відповідальність за непроведене коригування в додатку ТЦ?
    13.11.202414
  • Оплата проживання в готелі голови іноземної компанії
    Голова офіційного представництва в Україні іноземної компанії під час перебування в Україні проживає в готелі. Чи може представництво зі свого поточного рахунку оплачувати за проживання його в готелі? Які податки треба заплатити? Як провести ці витрати?
    06.11.202428
  • Оподаткування допомоги на лікування працівника
    Юрособа, платник податку на прибуток, високодохідник, хоче оплатити лікувальному закладу за лікування свого працівника приблизно 160 000 грн. Чи може підприємство оплатити таке лікування? Чи є обмеження щодо суми? Чи оподатковувати така допомога ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Чи буде коригування фінрезультату?
    31.10.202450