Ввізне мито
Ввізне мито нараховується та сплачується відповідно до ст. 272, 277, частини першої ст. 286 МКУ при дотриманні умов та обмежень, встановлених главою 13 МКУ.
Ставки ввізного мита застосовуються відповідно до ст. 280 МКУ.
Акцизний податок
За пп. 213.1.3 ПКУ одним із об’єктів оподаткування є операції із ввезення товарів на митну територію України.
Ставки акцизного податку застосовуються відповідно до ст. 215 ПКУ.
Але за пп. 213.3.6 ПКУ ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, та пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Якщо придбання сировини не пов’язано з подальшим виробництвом тютюнових виробів, то акцизний податок при ввезенні тютюнової сировини слід буде сплатити на загальних правилах.
У разі ввезення маркованої підакцизної продукції на митну територію України податок сплачується під час придбання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання митної декларації (пп. 222.2.2 ПКУ).
ПДВ
Відповідно до пп. «в» п. 185.1 ПКУ ввезення товарів у режимі імпорту є об’єктом оподаткування ПДВ. Ставки ПДВ застосовуються відповідно до ст. 193 ПКУ.
Відповідно до п. 187.8 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
Ліцензія на імпорт та виробництво тютюну
За ст. 2 Закону №481 виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.
За ст. 15 Закону №481 імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
При цьому ст. 15 Закону №481 вказано, хто саме може займатися імпортом тютюнової сировини. А саме:
- суб'єкти господарювання, які мають ліцензію на право виробництва тютюнових виробів;
- тютюново-ферментаційні заводи, які здійснюють реалізацію (передачу) ферментованої тютюнової сировини виробникам тютюнових виробів або на експорт.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись