• Посилання скопійовано

Особливості заповнення поля «Порядковий номер» акцизної накладної

Підприємство-платник акцизного податку має мережу АЗС, АГЗП. Як заповнити поле «Порядковий номер» акцизної накладної, якщо це не філії і не відокремлені підрозділи і їм не делеговано право виписки акцизних накладних?

ЗапитанняПідприємство-платник акцизного податку має мережу АЗС, АГЗП. Чи обов’язково у порядковому номері акцизної накладної після знака дріб проставляти код за внутрішньою кодифікацією, внесеному до графи "Код пункту реалізації" заяви №1-АКП, якщо це не філії і не відокремлені підрозділи і їм не делеговано право виписки акцизних накладних?

Відповідь:

Платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (п. 231.1 ПКУ).

Відповідно пп. «а» абз. 2  п. 231.1 ПКУ в акцизній накладній зазначається в окремому полі, зокрема, такий обов'язковий реквізит як порядковий номер акцизної накладної.

Порядок заповнення акцизної накладної регулюється Порядком заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженим наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. №218 (далі – Порядок №218).

У абз. 4 п. 6 Порядку №218 чітко мовиться, що у другій частині (після знака дробу) проставляється:

- або код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу юридичної особи;

- або код за внутрішньою кодифікацією, прийнятою юридичною особою, внесений до графи "Код пункту реалізації" пункту 5 "Відомості про пункти (склади, комплекси, станції, інші об'єкти) з реалізації пального" заяви за формою №1-АКП (заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального).

Втім, згідно з роз’ясненням податківців у підкатегорії 116.13.03 ресурсу «ЗІР»* якщо філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють реалізацію пального та проводять розрахунки з його отримувачами, то платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання акцизних накладних та розрахунків коригування акцизної накладної, про що зазначає у заяві про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.

Тому, при реалізації пального суб’єкт господарювання та/або його філіями, та/або його пунктами, які не є філіями, яким делеговано право складання акцизних накладних, зобов’язані скласти в електронній формі акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати їх в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Відповідно при складанні такої акцизної накладної пунктами, які не є філіями, у такому обов'язковому реквізиті як порядковий номер акцизної накладної слід у другій його частині (після знака дробу) проставити код за внутрішньою кодифікацією, яка була зазначена у п. 5 заяви за формою №1-АКП.

Якщо ж пункту реалізації пального, який не є філією, не делеговано право виписки акцизних накладних, то за аналогією із роз’ясненням податківців у такій ситуації щодо виписки податкових накладних (підкатегорія 101.17 ресурсу «ЗІР»**), вважаємо, що при реалізації пального та складанні акцизної накладної у графі «Порядковий номер» у другій частині нічого зазначається, якщо накладні складає головне підприємство, або ж код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу юридичної особи або код пункту за внутрішньою кодифікацією, якщо вони делеговані складати накладні замість пункту, який не делегований.

__________________________

* Запитання: «При здійсненні яких операцій з пальним СГ та/або його філія зобов’язані складати акцизні накладні, в т.ч. чи складаються акцизні накладні на обсяги пального, використаного у власній господарській діяльності?».

** Запитання: «Який порядок заповнення реквізитів заголовної частини податкової накладної, якщо придбання (постачання) товарів/послуг, здійснюється філією (структурним підрозділом)/філії (структурному підрозділу), якій головним підприємством не делеговано право виписки податкових накладних?».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024785
  • Що потрібно для того, щоб імпортувати гексан та продавати його оптом?
    Підприємство має намір займатися торгівлею продуктом під назвою «Гексан». Як обчислюється акциз при імпорті, а потім при продажі гексану? Чи потрібна ліцензія на торгівлю таким продуктом?
    01.04.202415
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024506