• Посилання скопійовано

Акциз не включався у дохід загальносистемника: чи коригувати декларацію перед перевіркою?

Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування не включав в 2015 р. суму акцизного збору у дохід. Наразі отримали повідомлення про перевірку. Чи потрібно йому тепер коригувати декларацію за 2015 р.?

За приписами пп.  177.2, 177.3 ПКУ, об’єктом оподаткування підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка в грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця. При цьому для підприємця, зареєстрованого платником ПДВ, не включаються у витрати й дохід суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

Виходячи із того, що і ПДВ, і акциз є непрямими податками, можна логічно дійти висновку, що слід виключати акциз із доходу загальносистемникам (за аналогією з ПДВ). Однак законодавчого підґрунтя наразі для цього немає. 

У зв’язку із цим деякі підприємці-загальносистемники, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, вважають безпечнішим не ризикують і включають суму акцизу із вартості товару, до підприємницького доходу.

Податківці на місцях дотримуються позиції, що акциз все-таки має бути включено до складу доходу, наприклад, ось тут >>>

Тому, якщо загальносистемник належить до обережних платників податків, слід все ж таки суму доходу за 2015 рік уточнити, включивши до його складу суму акцизу і доплативши різницю у податкових зобов’язаннях з ПДФО, штраф за заниження ПЗ та пеню. Крім того, у випадку включення суми акцизу, закладеного в ціні реалізованого товару до доходу, така сума відображається в складі сум граф 2 та 4 Книги обліку доходів і витрат загальносистемника.

Пам’ятайте, за приписами п. 50.2 ПКУ платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати УР до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом. Отже, УР можна подати до дати початку перевірки, зазначеному в направленні на перевірку (навіть, якщо в зазначену в направлені на перевірку дату податківці не вийшли на перевірку, вважається, що перевірка вже триває).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202410
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202444
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202417
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202416
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202429