Насамперед визначимо, що є пальним з огляду на ст. 14 ПКУ.
Так, відповідно до пп. 14.1.141-1 ПКУ пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.
Саме такі види пального є підакцизними товарами. Відповідно до пп. 212.1.2 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка ввозить на митну територію України підакцизні товари.
Якщо надалі, юрособа планує займатися роздрібною торгівлею такої автохімії, то відповідно до пп. 212.3.1-1 ПКУ така юрособа підлягає обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.
В інших випадках платники акцизного податку підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку за своїм місцезнаходженням не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність (пп. 212.3.2 ПКУ).
При цьому слід пам’ятати, оскільки підакцизний товар (автохімія) було імпортовано та вона буде продаватися через оптові поставки, то у такому разі об’єктом оподаткування є саме вартість імпортованої автохімії. Тобто подальший оптовий продаж такої продукції не є об’єктом оподаткування акцизним податком, виходячи із норм п. 213.1 ПКУ.
Базою оподаткування акцизним податком є вартість товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, з урахуванням ПДВ та акцизного податку.
Для оподаткування акцизним податком потрібно використовувати ставки на пальне, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.
Але тимчасово, з 01.01.2016 р. до 29.02.2016 р. (включно), встановлено ставки акцизного податку на товари, визначені в п. 14 підрозд. 5 розд. XX ПКУ).
На підставі пп. 216.4 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з акцизного податку у разі ввезення підакцизних товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання у визначених законодавством випадках.
Базовим податковим періодом для сплати податку є календарний місяць.
Податківці у листі від 21.01.2016 р. №1903/7/99-99-19-03-03-17 зазначили, що до запровадження нових форм звітності платники акцизного податку подають декларацію за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 23.01.2015 №14.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити