• Посилання скопійовано

Законодавство не звільняє від оподаткування авто, які ввозяться учасниками бойових дій

Чи існують пільги при оформленні авто для учасників бойових дій на території проведення АТО?

На сьогодні податкове та митне законодавство не звільняє від оподаткування транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України учасниками бойових дій.

Так, з урахуванням ст. 377 Митного кодексу товари за товарними позиціями 8701 — 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу незалежно від їх вартості підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і ПДВ за ставками, встановленими Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі — Податковий кодекс).

До вищезазначених товарних позицій віднесено трактори, моторні транспортні засоби, призначені для перевезення людей, легкові автомобілі, моторні транспортні засоби для перевезення вантажів, моторні транспортні засоби спеціального призначення (наприклад, автомобілі вантажні для аварійного ремонту, автокрани, автомобілі пожежні тощо), шасі з установленими двигунами для автомобілів, кузови (включаючи кабіни) для моторних транспортних засобів, мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з допоміжним двигуном, з колясками або без них, причепи та напівпричепи та інші несамохідні транспортні засоби.

Таким чином, згідно з митним та податковим законодавством при митному оформленні товарів (транспортних засобів) для вільного обігу на митній території України сплаті підлягають:

ввізне мито за ставкою 10% від митної вартості товару (Закон України від 19.09.2013 р. №584-VII «Про Митний тариф України»);

акцизний податок залежно від об’єму циліндрів двигуна та віку транспортного засобу за ставками, визначеними ст. 215 Податкового кодексу;

ПДВ за ставкою 20% відповідно до ст. 193 Податкового кодексу.

Крім того, згідно із Законом України від 28.12.2004 р. №73-VІІІ «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» (далі — Закон №73-VII) тимчасово, строком на 12 місяців, запроваджено додатковий імпортний збір відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 р. та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

Додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю.

Відповідно до ст. 4 Закону №73-VII до товарів, що класифікуються у товарних групах 25 — 97 згідно з УКТ ЗЕД, застосовується 5-відсоткова ставка додаткового імпортного збору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»