• Посилання скопійовано

Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти

Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?

Акцизний податок

Перелік підакцизних товарів наведено в ст. 215 ПКУ

Серед перелічених там товарів є, наприклад, спирт етиловий, спиртові дистиляти, пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом та коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

Окрім того, в цій статті наведено коди УКТ ЗЕД таких підакцизних товарів.

Так от кодів 8507 10 20 і 3806 10 00 в цьому переліку немає.

Окрім того, ані електроліт, ані акумуляторна кислота не є товарами, які використовуються як пальне для роботи двигунів внутрішнього згоряння.

Це означає, що наведені товари не є підакцизними, а тому при їх продажу не потрібно ставати (реєструватися) платником акцизного податку.

 

Ліцензія на торгівлю

Згідно з нормами Закону №481 слід отримувати ліцензію на торгівлю пальним, на торгівлю спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом тощо. 

Електроліт і акумуляторна кислота не відносяться до таких видів товарів. Тому ліцензію на торгівлю цими товарами згідно з Законом №481 отримувати не потрібно.

Але електроліт, акумуляторна кислота можуть складатися із сірчаної кислоти. А така кислота відноситься до прекурсорів (див. Перелік, затверджений Постановою КМУ від 06.05.2000 р. № 770).

Торгівля прекурсорами підлягає ліцензуванню (див. пп. 22 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування).

Ліцензійні умови для цього виду діяльності затверджені Постановою КМУ від 06.04.2016 р. №282.

Видача цієї ліцензії належить до компетенції Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Тому якщо електроліт, акумуляторна кислота складаються із сірчаної кислоти рекомендуємо звернутися до цієї служби за роз’ясненням, чи потрібно при торгівлі такими товарами отримувати ліцензію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202415
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202480
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20247
  • Роздрібний продаж алкоголю: як скласти ПН та звітувати з акцизу?
    ТОВ змінює напрямок діяльності – відкриває кафе, в якому буде продаж алкоголю і напоїв, виготовлених з алкоголю та інших інгредієнтів. ТОВ є платником ПДВ. Ліцензію оплачено 20.02.2024 р. Який буде перший звітний період з акцизу? Діяльність не розпочато. Як скласти зведену ПН при продажі коктейлів?
    23.04.202441
  • Паливо для заправки генераторів починає використовуватися в госпдіяльності: які наслідки?
    Підприємство в 2022 році закупило паливо для роботи генераторів із розрахунку 2 тонни на кожен генератор. Паливо зберігається в ємностях біля генераторів. З часом паливо втрачає свої властивості. Чи може підприємство використовувати це паливо для заправлення транспорту підприємства? Ліцензія на зберігання пального у підприємства відсутня
    22.04.202454