• Посилання скопійовано

Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти

Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?

Акцизний податок

Перелік підакцизних товарів наведено в ст. 215 ПКУ

Серед перелічених там товарів є, наприклад, спирт етиловий, спиртові дистиляти, пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом та коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

Окрім того, в цій статті наведено коди УКТ ЗЕД таких підакцизних товарів.

Так от кодів 8507 10 20 і 3806 10 00 в цьому переліку немає.

Окрім того, ані електроліт, ані акумуляторна кислота не є товарами, які використовуються як пальне для роботи двигунів внутрішнього згоряння.

Це означає, що наведені товари не є підакцизними, а тому при їх продажу не потрібно ставати (реєструватися) платником акцизного податку.

 

Ліцензія на торгівлю

Згідно з нормами Закону №481 слід отримувати ліцензію на торгівлю пальним, на торгівлю спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом тощо. 

Електроліт і акумуляторна кислота не відносяться до таких видів товарів. Тому ліцензію на торгівлю цими товарами згідно з Законом №481 отримувати не потрібно.

Але електроліт, акумуляторна кислота можуть складатися із сірчаної кислоти. А така кислота відноситься до прекурсорів (див. Перелік, затверджений Постановою КМУ від 06.05.2000 р. №770).

Торгівля прекурсорами підлягає ліцензуванню (див. пп. 22 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування).

Ліцензійні умови для цього виду діяльності затверджені Постановою КМУ від 06.04.2016 р. №282.

Видача цієї ліцензії належить до компетенції Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Тому якщо електроліт, акумуляторна кислота складаються із сірчаної кислоти рекомендуємо звернутися до цієї служби за роз’ясненням, чи потрібно при торгівлі такими товарами отримувати ліцензію.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202532
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202545
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025754