• Посилання скопійовано

Як відобразити ввезення (імпорт) пального в декларації акцизного податку?

Як і в яких додатках акцизної декларації відобразити імпорт пального згідно з оформленими митними деклараціями? Підприємство-імпортер не є виробником пального

При імпорті пального складається акцизна накладна в одному примірнику. Докладніше про те, як її скласти, ми писали тут.

Результатом реєстрації такої АН буде те, що весь обсяг ввезеного пального в літрах, приведених до температури 15° С, який відображено в МД, буде розподілений між транспортними засобами — акцизними складами пересувними. Якщо при ввезенні пального використовувався один ТЗ, то й АН буде одна.

Обсяг ввезеного пального на такому акцизному складі пересувному потрібно відобразити у додатку 1-1 до декларації акцизного податку в графі 4 як обсяги отриманого пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис. л, приведеного до t 15° C).

Далі, у графі 5 додатку 1-1 наводиться обсяг реалізованого пального з такого акцизного складу, на якому пальне було ввезене в Україну. 

Таким чином, весь рух ввезеного пального буде відображений у додатку 1-1 до декларації акцизного податку. Сума акцизного податку, сплачена на митниці при ввезенні пального, в декларації акцизного податку не відображається.

 

Приклад. Підприємство імпортувало 35 тис. л бензину (код УКТ ЗЕД 2710124111), приведених до t 15° C, у бензовозі з державним номером АК1111АК. Після прибуття бензовозу на склад підприємства 15 тис л було перевантажено на інший бензовоз з державним номером АК2222АК, а 20 тис л було доставлено покупцю тим же бензовозом АК1111АК. На кожну з цих двох операцій складені та зареєстровані акцизні накладні. В результаті цього у бензовозі АК1111АК пального не залишилося, а у бензовозі АК2222АК наявний залишок пального 15 тис л. Ці операції відображаються в додатку 1-1 таким чином – див. таблицю.

 

Фрагмент заповнення додатку 1-1 до декларації акцизного податку

Уніфікований номер акцизного складу в СЕАРП та СЕ / номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Обсяг залишків пального на початок звітного періоду (в тис. л, приведеного до t 15° C)

Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис. л, приведеного до t 15° C)

Обсяг залишків пального на кінець звітного періоду (в тис. л, приведеного до t 15° C)
(гр. 3 + гр. 4 + гр. 13 - гр. 5)

 

отриманого

реалізованого

 
 

1

2

3

4

5

8

 

АК1111АК

2710124111

-

35,0

35,0

-

 

АК2222АК

2710124111

15,0 

15,0 

 

Усього:

 50,0

35,0 

15,0 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

 • Акцизний податок при імпорті і подальшому продажі вина міцністю 14%
  Компанія імпортувала вино в пляшках міцністю 14%. На митниці при розмитненні був сплачений акцизний податок 0,01 грн з пляшки. Що робити далі з акцизним податком? Подавати якийсь звіт до податкової? Чи реєструватися платником акцизного податку? При реалізації вина, чи має акцизний податок додаватися до ціни і сплачуватися до бюджету?
  30.11.202314
 • Як розрахувати акциз при імпорті тютюнових виробів
  Підприємство має намір імпортувати тютюнові вироби (УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 Сигарети з фільтром) для подальшого продажу (ліцензія є). Як розрахувати акцизний податок, яка ставка акцизного податку застосовується для даного тютюнового виробу (адвалорна, специфічна чи адвалорна та специфічна одночасно)? Коли сплачується акцизний податок?
  19.10.202337
 • Чи можна вести оптову торгівлю алкоголем за готівку?
  Чи можна вести оптовий продаж алкоголю за готівку через РРО/ПРРО із відображенням штрихкоду акцизної марки? Чи нарахувати акциз на такий оптовий продаж за готівку та як ідентифікувати при податковій перевірці, що продаж відбувся покупцю для подальшої реалізації і тому не застосовувались індикативна ціна та акциз? І чи можливо проводити через РРО операції із відвантаженням в серпні, а оплатою у вересні?
  03.10.202350
 • Коли відображати експорт підакцизного товару в деклараціях з ПДВ та акцизного податку?
  Підприємство експортує підакцизну продукцію в магазини безмитної торгівлі. При оформленні продавцем на митниці вантажу оформлюється митна декларація з типом ТР 81 в графі 1. Коли вантаж прибуває на магазин безмитної торгівлі, то покупець оформлює митну декларацію з типом ЕК 72 в графі 1. Оформлення декларації у продавця відбулося 31.07.2023 р., а у покупця 01.08.2023 р. В деклараціях якого місяця продавцеві відображати цей експорт: липня чи серпня?
  21.09.202323
 • ФОП помилково подавав декларації та сплачував роздрібний акциз не в той район міста. Як виправити?
  ФОП зареєстрований і має точку роздрібного продажу алкоголю у Пересипському районі м. Одеса. Акциз під час продажу алкоголю сплачувався у Приморський район. У який район треба було подавати декларацію? Чи потрібно подавати уточнюючу декларацію чи вона вважається поданою незважаючи на те, що подавалася в інший район? Чи обов'язково треба складати Додаток 10?
  20.09.202350