• Посилання скопійовано

Реєстрація для виробництва підакцизних товарів здійснюється на підставі даних щодо видачі відповідної ліцензії

Які необхідно документи для реєстрації платником акцизного податку, якщо планується виробляти пиво? Чи потрібно якісь дозволи чи сертифікати?

Підпунктом 212.1.1 пункту 212.1 статті 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI (далі - ПКУ) визначено, що особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, є платником акцизного податку. 

До підакцизних товарів, зокрема, відноситься пиво із солоду (солодове) за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2203 00 (пп. 215.3.1 п. 215.3 ст.215 ПКУ).


У пп. 212.3.1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ зазначено, що реєстрація в органах ДПС (наразі — це регіональні управління Міністерства доходів та зборів) як платника податку госпсуб'єкта, що здійснює діяльність з виробництва підакцизних товарів (в даному випадку — пива), яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодо видачі такому суб'єкту відповідної ліцензії.

Таку інформацію зобов'язані надавати уповноважені органи ліцензування органу ДПС за місцезнаходженням суб'єкта господарювання у п'ятиденний строк з дня здійснення таких дій. 

Загалом, на сьогодні органи ліцензування, що уповноважені видавати ліцензії на зазначені види діяльності, зобов'язані надавати органу ДПС за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців інформацію як про видані, так і про переоформлені, призупинені або анульовані ліцензії у п'ятиденний строк з дня здійснення таких дій. 

Жодних інших дій від платника податку — виробника підакцизних товарів (в даному випадку — пива) не вимагається, жодних документів додатково податковому органу за місцезнаходженням платника податку не надається.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756