• Посилання скопійовано

Ліквідація «мертвого залишку» пального при продажу АЗС

ТОВ планує продавати власні АЗС і повністю припинити діяльність з наступною ліквідацією товариства. На даний момент підприємство торгує пальним на основі ліцензії на роздрібну торгівлю пальним. При передачі майна покупцю, а саме резервуарів, деяка кількість пального (мертвий залишок) все ж таки залишається. Які акцизні накладні потрібно для цього скласти?

Про закриття АЗС та продаж резервуарів з «мертвим залишком» ми писали тут.

Зокрема, щоб уникнути проблем з ліцензією, а також «сумнівного» порядку реєстрації АН на покупця вважаємо, що продавцю краще позбутись таких «мертвих» залишків (зокрема, замовивши відповідну послуги з очистки резервуарів) і списати таке пальне зі свого балансу (склавши АН на таке списання, а не на покупця) і передавши покупцю АЗС без залишків пального (попередньо анулювавши реєстрацію АС).

У такому випадку необхідності придбавати ліцензію на оптову торгівлю пальним не виникне (як і не виникне проблем з реєстрацією АН на списання залишків пального та анулюванням реєстрації АС).

АН на обсяги втрат пального у межах та/або понад встановлені норми втрат  складається та реєструється в одному примірнику: 

  • код операції для АН в одному примірнику – 2 (втрати пального у межах норм або понад норми)
  • умови оподаткування – 0;
  • напрям використання – 0.

Втім, згідно п. 5 розділу ІІ Порядку №729, код операції для складання в одному примірнику «2» може зазначатися в акцизних накладних з будь-якою умовою оподаткування та будь-яким напрямом використання.

Таку АН можна складати на кожну операцію списання пального – по кожному резервуару, а можна зробити одну зведену АН по всіх резервуарах. Як звичайна, так і зведена АН реєструється у день її складання, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального з акцизного складу. Перевага зведеної АН буде лише в тому, що її можна скласти один раз на весь обсяг пального.

У лівій частині АН зазначають реквізити АС/АСП, з якого списується втрачене пальне, а відповідні реквізити щодо АС/АСП правої частини АН не заповнюють. У рядку «Особа – отримувач пального» зазначається «Неплатник» та вноситься умовний код «1000000000».

Звертаємо увагу, що умову оподаткування «1» в АН на списання втраченого пального торговці пальним зазначати не можуть. Ця умова призначена тільки для виробників пального, які вивозять пальне за межі митної території України  - див. п. 10 розділу ІІ Порядку №729.

Втрачене пальне в межах встановлених норм втрат пального не оподатковується акцизним податком. У випадку, якщо таке пальне є мертвим залишком, який перевищує норми втрат, списання пального понад встановлені норми тягне за собою сплату акцизного податку, адже п. «б» п. 216.3 ПКУ застосовується лише у разі втрати підакцизних товарів (продукції) у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

***

Також читайте:

  • про затвердження норм втрат пального - тут;
  • про роздрібний продаж пального на АЗС (як складати акцизні накладні, в тому числі і на втрати пального) - тут

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756