• Посилання скопійовано

Неприбуткова організація зберігає більше 20 тон пального: які наслідки?

Неприбуткова релігійна організація (платник ПДВ) має власний резервуар на її території, в якому міститься більше 20 тон пального, яке використовується електрогенератором у випадку збоїв електропостачання та для роботи власної спецтехніки. Чи потрібна ліцензія на зберігання пального? Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку?

Якщо організація має ємність для зберігання пального місткістю 20 куб. м або більше, але при цьому вона придбаває за рік менше 1000 куб.м пального, то їй не потрібно реєструватися платником акцизного податку та не потрібно реєструвати акцизний склад. Тобто потрібно ще проаналізувати обсяги придбання пального за 2019 рік – з початку року до поточнуої дати, і якщо такий обсяг не перевищує 1000 куб.м, то акцизного складу в організації ще немає (див. пп. 14.1.6 ПКУ).

Крім цього, потрібно з’ясувати, чи здійснює організація операції з реалізації пального.

Так, відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ реалізація пального для цілей розділу VI ПКУ – це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Таким чином, для того, щоб не реєструвати акцизний склад і не реєструватися платником акцизного податку, потрібно виконувати такі умови:

  • Придбавати пальне в обсягах менше 1000 куб.м за календарний рік;
  • Не продавати та не передавати пальне іншим особам (як фізичним, так і юридичним), в тому числі за договорами зберігання;
  • Використовувати пальне виключно для потреб власного споживання (для роботи генератора, а також для заправки власної спецтехніки).

Але якщо ці умови виконуються, то це не звільняє організацію від отримання ліцензії на зберігання пального, оскільки вона фактично зберігає пальне у стаціонарному резервуарі. Питання реєстрації акцизного складу та ліцензування зберігання пального регламентуються різними законами – ПКУ (акцизний склад)  та Законом №481 (ліцензування), і ці процеси не пов’язані між собою. Організація може бути зобов’язана отримати ліцензію на зберігання пального, але при цьому не мати акцизний склад, не бути його розпорядником та не бути платником акцизного податку. Більш докладно про це читайте у нашій аналітиці тут. Хоча матеріал написаний для сільгосппідприємств, він актуальний також і для інших суб’єктів.

Також звертаємо увагу, що наразі відтерміновано застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 500 тис. грн у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії. Більш докладно про це – тут та тут.

 ***

Читайте також:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756